Bekim
Balaj
napadač

Ovaj 188 centimetara visoki centarfor rođen u Skadru karijeru je počeo u tamošnjoj Vllazniji. Zanimljivo, kada je s 11 godina stigao na trening u Vllazniju zbog svoje visine pokušali su ga testirati na vratarskoj poziciji, no čim je pokazao da ima odličnu tehniku trener ga je stavio na poziciju napadača.

Sa 17 godina (svibanj 2008.) debitirao je za prvu momčad svog kluba, da bi u nepune dvije godine u 38 nastupa postigao čak 17 golova. U sezoni 2008./09. doveo je Vlazzniju do drugog mjesta u Prvoj ligi Albanije.

Dobre igre koje je pružao donijele su mu pažnju mnogih klubova pa je tako 2010. godine bio na probi u PSG-u. Nije prošao, ali ga je primjetio turski Gencelerbirligi s kojim je potpisao ugovor na četiri godine. U Turskoj je odigrao samo jednu utakmicu pa se vratio u Albaniju te potpisao za prvaka Tiranu gdje mu je jedno vrijeme bio trener i Mišo Krstičević, nekadašnji igrač Hajduka i Rijeke.

Prvi pogodak za reprezentaciju Albanije postigao je u pobjedi (1:0) protiv Portugala u kvalifikacijama za EURO 2016.

U dresu  Tirane, Bekim Balaj postigao je 15 golova u 37 nastupa što mu je u ljeto 2012. godine omogućilo novi inozemni angažman. Otišao je u prašku  Spartu (12 nastupa/3 gola), a između ostalih, postigao je i pogodak u Sparte 3:1 nad Athletic Bilbaom u grupnoj fazi Europske lige.

Nakon sezone u Pragu odlazi na posudbu u poljsku  Jagielloniju (31 nastup/3 gola), da bi se prošloga ljeta skrasio u Spartinom gradskom rivalu Slaviji gdje je u jesenskom dijelu sezone 2014./15. zabio tri gola (uz jednu asistenciju) u 13 nastupa.

U Rijeku je došao  9. siječnja 2015. te se priključio momčadi na pripremama u Španjolskoj. Već 11. veljače debitirao je za Rijeku te postigo pogodak u pobjedi nad Lokomotivom u četvrtfinalu Kupa (4:1). U svom prvom nastupu u HNL-u Balaj je bio strijelac u pobjedi nad Hajdukom 3:0, također na Kantridi.

Za reprezentaciju Albanije debitirao je 14. studenog 2012. godine na utakmici protiv Kameruna. Jedini pogodak za reprezentaciju postigao je u kvalifikacijama za EURO 2016. u gostujućoj pobjedi (1:0) Albanije nad Portugalom.