Josip

Hrvatska
184
79

Josip Mišić je počeo igrati nogomet u lokalnom klubu Zrinski iz Bošnjaka, mjesta kraj Županje. Tamo je  prošao prve tri godine svog nogometnog obrazovanja.  No vrlo brzo, kao desetogodišnjak odlazi u NK Osijek. Prolazi sve uzrasne kategorije, a od samog početka karijere Mišić igra na poziciji centralnog veznog igrača.  Vrlo brzo se nametnuo kao tehnički vrlo potkovan igrač, te odličnog pregleda igre pa je često jedan od glavnih igrača u svojoj momčadi.

S Osijekom osvaja i kadetski Kup Hrvatske u momčadi u kojoj je od prvoligaških igrača bio još i Istrin igrač Dino Špehar. Promijenio je puno trenera, ali je najviše radio s Ivicom Kuleševićem, trenutnim trenerom nogometaša HNK Rijeke II.  Debi u prvoj momčadi Osijeka ima u kvalifikacijama za Europsku ligu u susretu protiv Santa Colome u domaćoj pobjedi 3:1 gdje je zamjenio Zorana Kvržića.

Prvi put u dresu Rijeke zaigrao je 18. veljače 2015. u pobjedi nad Hajdukom 3:0

Nedugo zatim ubilježio je i prvi nastup u HNL-u 10. kolovoza 2012. u utakmici protiv Intera iz Zaprešića ulazi u igru u 14. minuti umjesto ozljeđenog Domagoja Pušića u kojoj je Osijek pobijedio 0:3. Mišić u istoj utakmici postiže i svoj prvi seniorski pogodak u 82. minuti za 0:2.

U Rijeku dolazi 31. prosinca 2014. te se odmah priključuje momčadi na pripremama za drugi dio sezone 2014./15. Prvi put u dresu Rijeke zaigrao je 18. veljače 2015. Ušao je u igru umjesto Alexa Fernandeza u 70. minuti u pobjedi Rijeke protiv Hajduk (3:0).

Josip je sezonu 2015./2016. proveo na posudbi u Speziji da bi se zatim ponovo vratio u Rijeku. U sezoni 2016./2017. postao je standardan igrač prve momčad Rijeke.

Od 2012. nastupa za reprezentacije Hrvatske (U18, U19), a trenutno je član mlade reprezentacije Hrvatske (U21). Uz nogomet jako voli igrati i tenis.

Dobre igre u sezoni 2016./2017. otvorila su mu vrata reprezentacije te je debitirao na China kupu nastupivši protiv Čilea i Kine.

GODINA UKUPAN BROJ UTAKMICA UKUPNO MINUTA U IGRI MINUTA ODIGRANIH PO UTAKMICI 23 10 818 82 2 0
UKUPNO POSTIGNUTIH GOLOVA GOLOVI NA GOSTOVANJIMA GOLOVI NA DOMAĆIM UTAKMICAMA GOLOVI S 11 METARA MINUTE DO POSTIZANJA GOLA 1 0 1 0 818