38. Egon Polić: Rijeci naslov
28.06.2015.

Pioniri Rijeke pobjednici su 38. izdanja Memorijala Egon Polić. Rijeka je do 13. naslova stigla pobjedom u finalu protiv Pomorca 1921. Marko Putnik, branič Rijeke, izabran je za najboljeg igrača turnira. Izabranici Danila Butorovića okončali su tako turnir s tri uvjerljive pobjede i gol razlikom 20:0. Pobjeda protiv Pomorca mogla je biti i uvjerljivija.

Rijeka je odlično krenula u utakmicu i u prvih desetak minuta već je mogla riješiti pitanje pobjednika. U četvrtoj minuti Liber je progirao Hrstića koji je ostao sam na pet metara, ali vratar Janko zaustavio je siguran pogodak. Tri minute kasnije Belančić je izveo slobodan udarac, nakon gužve u kaznenom prostoru Liber je pucao, ali njegov udarac je blokiran. Samo šezdeset sekundi kasnije Rijeka je ponovo imala priliku. Putnik je odlično pucao glavom nakon kornera, ali vratar Pomorca još je jednom odlično reagirao iščupavši loptu ispod grede.

Nova velika prilika stigla je u 16. minuti. Nihat je lijepo ubacio, vratar Janko nije najbolje reagirao i lopta ga je preletjela. Na drugoj vratnici našao se Bilobrk koji je iz neposredne blizine promašio prazan gol. U 18. minuti nova lijepa akcija Rijeke, nakon duplog pasa Babić je ostao sam na desetak metara, ali pucao je ravno u vratara Pomorca. Tridesetak sekundi kasnije ponovo je na sceni bio vratar Janko koji je odličnom reakcijom obranio pokušaj Hrstića s desetak metara.

I onda je u 20. minuti stigao gol. Nakon kornera Putnik je bio najviši u skoku i ovoga puta ni vratar Pomorca nije mogao ništa - 0:1. Već minutu kasnije u novoj prilici je Bilobrk, ali Janko je ponovo na razini zadatka.

Rijeka je pritisnula i na otvaranju drugog poluvremena. U 41. minuti nakon jednog ubačaja, Putnik je ostao sam na pet metara, ali vratar Pomorca opet je ponovo odlično reagirao. Minutu kasnije nova velika prilika, ali u stopostotnoj prilici Belančić je loše zahvatio loptu. Nizale su se prilike pred vratima Pomorca. Nakon jedne loše reakcije vratara, Smolić je s desetak metara promašio prazan gol. Slična situacija uslijedila je desetak sekundi kasnije, Hrstić sa sedam metara nije uspio svladati Janka.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila od 48. do 51. minute. Hrstić se riješio pratnje i ovoga puta nije bilo spasa za Pomorac - 0:2. Tri minute kasnije novi prodor Hrstića i novi gol - 0:3.

U 56. minuti stigao je je četvrti gol. Babić je ubacio prizmenu loptu, a Simanović je u pokušaju da otkloni opasnost pospremio loptu iza svog vratara - 0:4. U 59. minuti Liber se lijepo riješio pratnje u kaznenom prostoru i prizemnim udarcem matirao Pjetlovića - 0:5. Šesti pogodak stigao je u 63. minuti. Krnjatić je lijepo gurnuo loptu u prostor za Zahriovića koji je bio siguran - 0:6.

38. Memorijal Egon Polić: Rijeci naslov (8)