1. Momčad
Aleksandar Šofranac potpisao: Rijeka je najorganiziraniji klub na ovim prostorima
06.07.2016.

Crnogorski standardni reprezentativni stoper Aleksandar Šofranac u srijedu je u trening kampu na Rujevici predstavljen novinarima kao novo pojačanje HNK Rijeka na stoperskoj poziciji. Pouzdani stoper, koji za sebe kaže da je iznimni borac, iskazao je veliko zadovoljstvo što je ostvario transfer u “trenutno najbolje organizirani klub na prostoru bivše države”.

Šofranac, 25-godišnjak koji je u HNK Rijeka prešao iz nikšićke Sutjeske, igrao je i za Mladost iz Podgorice i Javor iz Ivančice.

- Presretan sam što sam prešao u HNK Rijeka. Imao sam i drugih ponuda, no kad sam ovu dobio nisam se premišljao. Sigurno su na ovu moju odluku utjecala i iskustva i preporuke dvojice Crnogoraca koji su ovdje ostavili ili još ostavljaju trag – Radimira Đalovića i Marka Vešovića, kaže Šofranac.

Obzirom da je trenirao s bivšim klubom, Šofranac kaže da mu neće dugo trebati da uđe u formu.

- HNK Rijeka sam odabrao i zato što igrajući za ovaj klub mogu ostati standardan u reprezentaciji Crne Gore. Nadam se Europi, a u domaćem prvenstvu, iako je Dinamo favorit, ništa nije nemoguće”.

Dolaskom Šofranca HNK Rijeka je zadovoljila svoje potrebe u stoperskom redu.

Aleksandar Šofranac – predstavljanje