Andre Mijatović: Rujevica je super, navijači mogu biti sretni s ovime što imamo
19.08.2016.

'Prvi dojmovi ovoga što sam vidio na Rujevici je top. Unutrašnjost stadiona, tribine, atmosfera, travnjak – stvarno, sve je odlično. Kad se sjetim uvjeta koje smo mi imali na Kantridi, svaka je usporedba nezamisliva. Gledam i u mom slučaju – deset godina šljake sigurno ostavlja posljedice na zdravlje, skraćuje karijeru za godinu, dvije. Stvarno više nije imalo smisla da se trenira u onako lošim uvjetima. Ovaj grad i naša mladež zaslužuju kompleks poput Rujevice. Djeca sada nogometno i životno mogu odrastati u primjerenijim uvjetima. Stvorene su pretpostavke da klub u svakom pogledu i dalje raste.

Tako govori Andre Mijatović, naš Riječanin, koji je ovih dana prvi put posjetio trening kamp i stadion HNK Rijeka.  Godinama je nosio dres Rijeke, odakle je prešao u zagrebački Dinamo, poslije kojeg je uslijedila bundesligaška karijera u Greuther Furthu, Arminia Bielefeldu i na kraju FC Ingolstadt 04.

- Ljudi u Rijeci i svi navijači mogu biti sretni ovime što sada imamo, kaže Mijatović

Iako ga je nedavno okončana karijera još davno odvela iz grada na Riječini, uvijek mu se, kad god je prilika, s velikim zadovoljstvom vraća. A onda je HNK Rijeka nezaobilazna tema, dok će Rujevica s kojom je oduševljen, vjerujemo, postati nezaobilazna destinacija.

Mijatović trenutno radi kao trener u U-23 ekipi Ingolstadta.

- To je ustvari druga ekipa kluba koja je profesionalna i nastupa u regionalnoj ligi koja je na razini naše druge lige. Trenutne su mi ambicije vezane za ovaj klub i trenerski posao zbog kojeg na Nogometnoj akademiji HNS-a krećem prema A licenci, kazao je Mijatović.

- Ljudi u Rijeci i svi navijači mogu biti sretni ovime što sada imamo, zaključio  je Andre Mijatović.