Andrej Mioković: Rijeka je veliki klub i hvala na prilici
15.12.2015.

Andrej Mioković na polusezoni napustit će redove HNK Rijeka. Mioković je stigao na početku sezone iz Zagreba i vodio je starije pionire u Prvoj HNL koji nakon prvog dijela sezone zauzimaju osmo mjesto.

- Moram naglasiti da odlazim iz privatnih razloga i hvala klubu na suradnji i na prilici koju mi je dao. Rijeka je velik klub i ovo je bilo jako dobro i jako poučno iskustvo. U Rijeci se radi zanimljivo i na visokoj razini, to je činjenica. Puno toga sam naučio, uvijek se može nešto naučiti i tako je bio slučaj u Rijeci gdje se odlično radi. Na kraju moram priznati da mi je žao što odlazim - rekao je Andrej Mioković, trener pionira Rijeke.

Stariji pioniri (2001.) u prvom dijelu sezone u 15 utakmica ubilježili su pet pobjeda, sedam remija i tri poraza. Rijeka je ujedno izborila plasman u četvrtfinale Kup Hrvatske.

- Kamp je na najvišoj razini, stvarno sjajni uvjeti, sve što se može poželjeti, kaže Mioković

- Moram napraviti trezvenu analizu, ali zadovoljan sam igračkim kadrom kojega sam ima na raspolaganju. Ima talenata i sigurno će netko od pojedinaca igrati prvoligaški nogomet u budućnosti. Naravno, neću nikoga isticati, momčad će sigurno izbaciti pojedinca. Rezultatski, iako to nije primarno, moglo je i bolje ispasti i tu nema skrivanja. Tri utakmice smo izgubili 0:1. Niti jednu od tih utakmica nismo trebali pobijediti, ali niti izgubiti - rekao je Mioković.

- U oči bode sedam remija što je previše posebice kada se uzme obzir da su jedno tri ostvarena protiv ekipa iz donjeg dijela ljestvice od kojih smo objektivno bolji. Bilo je puno dobrih utakmica, zabili smo puno golova, ali smo ih loše rasporedili. Bit će to dobra generacija, to iskreno mislim, nije u pitanju nikakva demagogija - rekao je Mioković koji je imao priliku biti dio kluba u trenutku kada je ostvaren povijesni trenutak i Rijeka dobila svoj kamp.

- Kamp je na najvišoj razini, stvarno sjajni uvjeti, sve što se može poželjeti. Moram naglasiti da kada je Rijeka u pitanju meni je bilo odlično raditi i na Kantridi. Kamp je jedan veliki korak prema naprijed u razvoju kluba - zaključio je Andrej Mioković.