2. Momčad
Budan i Lucić: Čast je biti dio reprezentacije
19.08.2015.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina vratila se iz Japana gdje je osvojila SBS kup na kojem je pored domaće reprezentacije i selekcije domaće Shizuoke nastupio i aktualni prvak Europe za ovo godište - Španjolska.

Dio momčadi izbornika Ferde Milina bila su i dva igrača Rijeke, Ivan Lucić i Matko Budan koji iz Azije donose odlične dojmove.

- Bilo je dobro iskustvo igrati protiv jakih reprezentacija i mislim da možemo biti zadovoljni ovim uspjehom - kaže Ivan Lucić koji je upisao nastup na sve tri utakmice igrajući na pozicijama koje pokriva i u klubu - središnji branič i zadnji vezni.

- Zadovoljan sam i svojim nastupima, puno mi ovo znači i za samopouzdanje pred početak prvenstva s Rijekom II i kao poticaj za daljnji rad, baš kao što su to bile i pripreme s prvom momčadi Rijeke. Naravno da se nadam da ću i dalje biti dio reprezentacije, velika je čast biti dio momčadi, a ubrzo slijede pripremne utakmice pa i kvalifikacije za Europsko prvenstvo i nadam se da ću moći dati svoj doprinos - napominje Lucić.

Sličnog je razmišljanja i Matko Budan, krilni ofenzivac koji je postigao pogodak u raspucavanju jedanaesteraca u prvoj utakmici protiv Shizuoke.

- Ponosni smo što smo bili dio reprezentacije, bila je čast biti dio toga i imati priliku na najbolji način predstavljati naš klub. Turnir je bio odlično organiziran, momčadi su bile kvalitetne i mislim da možemo biti maksimalno zadovoljni kako smo iskoristili ovu akciju. Iako možda rezultat nije u prvom planu pobijedili smo europskog prvaka Španjolsku (2:1), Japan (2:1) i regionalnu selekciju (0:0, 4:3-11m) što nam svakako puno znači pred nadolazeće reprezentativne oglede u kojima ćemo, siguran sam, biti na visokoj razini - dodao je Matko Budan.

luce

Riječki dvojac nije imao puno vremena za odmor nakon dugog leta po povratku iz Japana i već je na raspolaganju treneru druge momčadi Ivici Kuleševiću. Natjecanje u Trećoj HNL zapad počinje za deset dana, a od Budana i Lucića se očekuje da oplemene igrački potencijal koji su pokazivali kroz mlađe uzraste Škole nogometa HNK Rijeka.

- Malo smo mlađa momčad nego što smo bili prošle godine, ali to neće ništa značiti. Željni smo utakmica i dokazivanja, na treninzima vidimo kako napredujemo iz tjedna u tjedan i jedva čekamo prvenstvo kako bismo sve ono što radimo mogli prenijeti na teren - zaključio je Budan.