Dario Dabac, Damir Jagačić, Andrej Mioković i Fedor Kulušić
Četiri nova trenera u ŠN HNK Rijeka
08.07.2015.

Damir Jagačić, Andrej Mioković, Dario Dabac i Fedor Kulušić nova su trenerska imena u redovima Škole nogometa Hrvatskog nogometnog kluba Rijeka. Damir Jagačić u novoj sezoni vodit će kadete (1999. godište), Andrej Mioković bit će zadužen za pionire (2001. godište), dok će Dario Dabac preuzeti juniore (1997. godište), momčadi koje će igrati jedinstvenu Prvu HNL.  Fedor Kulušić bit će zadužen za kondicijsku pripremu. Trenersku četvorku očekuju veliki izazovi u novoj sezoni. Damir Jagačić poznato je ime u hrvatskom nogometu, posebice kada je u pitanju rad s mladim nogometašima. Čelni čovjek omladinske škole Varaždina bio je dio uspješne Škole nogometa Varteks u čije je redove stigao 1993. godine i koja je dala mnoga poznata imena hrvatskom nogometu.

- Sretan sam što sam ovdje. Rijeka je prema prvim dojmovima velik i organiziran klub i drago mi je da ću raditi u takvoj sredini i da se mogu posvetiti radu s igračima što u zadnjih pet, šest godina u Varaždinu nije bilo moguće. Vjerujem da ću opravdati očekivanja. Imam jednu parolu koja kaže: Ne možete nešto raditi tri sata dnevno i biti uspješni! I nogometaši moraju naći organizacijsku shemu u kojoj moraju puno raditi da bi mogli biti konkurentni. Uz rad treba biti i dobra selekcija i rezultat ne bi smio izostati. Infrastrukura je također vrlo važna i sjajno je da Rijeka gradi kamp - rekao je Damir Jagačić.

Ovo je iznimna čast da nakon igračke karijere dobijem priliku raditi u Rijeci - kaže Dabac

Kada su u pitanju nogometaši koji su prošli varaždinsku školu, riječkoj publici dovoljno je reći - Josip Brezovec.

- Nogomet ide prema naprijed, sve je brže i modernije. Novi igrači koji budu dolazili moraju biti još bolji od Brezovca ako žele igrati - ustvrdio je Jagačić.

Od spomenute četvorke, Dario Dabac najpoznatije je ime riječkoj javnosti, nogometaš iz Senja u sezoni 2008./2009. u dresu Rijeke skupio je 23 nastupa, dok je 1998./1999. godine u dresu Zagreba također igrao Prvu HNL, te je nosio dres Nehaja. Dabac je u karijeri stekao iskustvo igranja u Njemačkoj (Dinamo Dresden, Union Berlin, Greuther Fürth), Austriji (Ried), Japanau (Sanfrecce Hiroshima), Kuvajtu (Al-Arabi Kuwait), Kini (Chongqing Lifan, Shenyang Zhongze).

- Imao sam jednu lijepu sezonu u dresu Rijeke, bili smo treći te godine. Lijepo se vratiti pod stijene Kantride odnosno uskoro novog kampa koji je u izgradnji. Ovo je iznimna čast da nakon igračke karijere dobijem priliku raditi u Rijeci. Kontakt traje već neko vrijeme budući da sam u Ličko-senjskoj županiji bio voditelj selekcija i prošle godine instruktor. Bili smo odgovorni Mladenu Ivančiću koji je izbornik regije i reprezentacije do 14 godina - rekao je Dabac.

- U Rijeku me najviše privukla pozitivna priča i pozitivna atmosfera oko kluba - kaže Mioković

- Nadam se da ću djeci moći prenijeti nešto od iskustva koje sam stekao, ali ostavimo to po strani. Na akademiji su nas učili da je velika razlika između igračke karijere i trenerskog posla. Trener je u isto vrijeme izbornik i učitelj, a teško je zamisliti bolje mjesto za rad od Rijeke u ovom trenutku - ustvrdio je Dabac.

Andrej Mioković proteklih godina radio je u Školi nogometa NK Zagreb.

- U Rijeku me najviše privukla pozitivna priča i pozitivna atmosfera oko kluba. Malo me je iznenadio poziv, ali ujedno i razveselio. Ovo je jedna lijepa priča, velika odgovornost i velika očekivanja s jedne i druge strane. Nadam se što dužoj i uspješnoj obostranoj suradnji - rekao je Mioković.

- Što se tiče karijere, igrao sam po zagrebačkim klubovima, ništa vrijedno spomena. Četrnaest godina sam u Školi NK Zagreb, lani sam vodio starije pionire. Radio sam više manje sa svim igračima koji su prošli tu školu. Ako moram nekog izdvojiti bili bi to Tin Jedvaj, Ante Čorić, Fran Brodić, Luka Capan... Mogu samo reći da sam spremn na nove izazove - ustvrdio je Mioković.

Fedor Kulušić u Rijeci je od ožujka, sada se i formalno pridružio Školi nogometa.

- Moje zaduženje je rad s pionirima, kadetima i juniorima, pomaganje trenerima da igrači budu u što boljoj kondiciji. Prvi dojmovi su odlični, želja je da budemo najbolji. Svi se skupa usavršavamo i napredujemo i cilj je prije svega napraviti što više igrača za prvu momčad.  Ovo je idealna prilika da pokažemo što možemo i da smo s razlogom u Rijeci - ustvrdio je Fedor Kulušić.