Škola : 1. HNL kadeti
Čizmarević: Uspjeh cijelog kluba
14.04.2015.

Pioniri Rijeke osvojili su hrvatsko izdanje Nike Premier Cupa i izborili nastup na završnici u Kopenhagenu gdje će nastupiti od 8. do 10. svibnja. Riječki nogometaši oduševili su svojim igrama ove sezone u prvenstvu i Kupu, a sada i na završnici Nike Cupa u kojoj su u finalu pobijedili Hajduk (1:0).

- Bilo je veliko slavlje u svlačionici. Dečki su bili sretni jer su ostvarili veliki uspjeh. Finale je bila čvrsta utakmica u kojoj nam Hajduk nije praktički napravio niti jednu priliku - rekao je Tomislav Čizmarević, trener pionira Rijeke.

- Idemo se boriti i vidjeti kako stojimo na europskoj razini. U završnici sezone čekaju na teške utakmice, igramo polufinale Kupa protiv Dinama i još smo u borbi za prvo mjesto - ustvrdio je Čizmarević.

Uspjeh pionira uspjeh je zapravo svih ljudi u klubu.

- Imamo u sustavu rada osnovnu temelju selekciju grada, županije, a onda i Hrvatske. Treba spomenuti i akademiju Abuju gdje naši treneri rade odličan posao. Vjerujem da će i iz Nigerije doći pritisak kvalitete i da će se Rijeka u financijskom smislu zatvoriti kroz omladinski pogon i da će tu imati gro igrača. Ono što bude nedostajalo ćemo onda dovesti sa strane i to će biti prepoznatljiv put ka uspjehu - rekao je Predrag Stilinović, voditelj Škole nogometa HNK Rijeka.

Pioniri pobjednici Nike Cupa