Crikvenica kup: Morčići Rijeke osvojili drugo i treće mjesto
20.06.2016.

Morčići Rijeke (U-9) osvojili su drugo, a morčići U-8 treće mjesto na Crikvenica kupu. U konkurenciji 2007. godišta Rijeka je u finalu izgubila od Tore nakon izvođenja kaznenih udarca 3:4 (0:0). Izabranici Kristijana Čavala na putu do finala u skupini su pobijedili Bihać 6:3, Maksimir 3:1, te Ivančnu goricu 8:0.

U četvrtfinalu Rijeka je bila uspješnija od Slaven Belupa, dok su u polufinalu pobijedili Libertas 1:0. Dorijan Radoslav, nogometaš Rijeke, bio je najbolji strijelac turnira.

- Sve pohvale orgnaizatoru koji je organizirao turnir na visokom nivou, nastupile su momčadi iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, te talijanski Udinese. Radi se o jakom međunarodnom turniru koji raste iz godine u godinu, uvjeti i organizacija su bili odlični i dobro je da imamo turnir ovakve razine na ovim prostorima, rekao je Kristijan Čaval, trener morčića Rijeke.

Morčići Rijeke (U-8) u utakmici za treće mjesto pobijedili su OFK Bihać 2:1, dok ih je u polufinalu zaustavila Akademija Bubamara 1:2.

Rijeka je u skupini pobijedila Tora 3:1, Akademiju Bubamara 2:1 te Ivančna Gorica 4:0, dok je u četvrtfinalu bila uspješnija od Opatije 2:0. Vito Kovač, vratar Rijeke, izabran je za najboljeg golmana turnira.

RIJEKA U9: Ivano Buk, Emanuel Tica, Niko Lovrić, Edi Vinarš, Antonio Mrvčić, Marko Peranović, Dorijan Radoslav, Niko Maksić, Leo Arbanas, Saša Dražić, Marino Miškulin, Mateo Brozičević, Dominik Mrvčić Velin, Gabrijel Novak.

RIJEKA U-8: Vito Stupar, Vito Kovač, Gabrijel Forenbaher, Lukas Murica, Niko Šimičević, Eldar Mahmić, Davor Bistre, Šime Starčević, Dino Ilijazi, Ivano Jurišević, Lukas Ujčić,  Noel Živković, Vito Adamović.