Mihael Rebernik
2. Momčad : 3. HNL zapad : 30. kolo
Dinamo II – Rijeka II 0:0
03.06.2015.

Nogometaši Rijeke II remizirali su protiv Dinama II (0:0) u posljednjem, 30. kolu Treće HNL - zapad. Bod je tim vrijedniji kada se uzme u obzir da je Rijeka od 26. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Matije Vidasa koji je zbog dva prekršaja zaradio dva žuta kartona. Ujedno, bod je bitan pošto su riječki nogometaši na taj način iz utrke za drugo mjesto izbacili Dugo Selo, dok Dubrava u subotu na gostovanju mora osvojiti tri boda protiv Novigrada ako želi preskočiti riječki sastav.

Prvih dvadesetak minuta igre nije ponudilo previše prilika, pokušaj Morrisa nakon kornera najbliže je onome što bi se moglo okarakterizirati kao prilika. Rijeka II je dobro stajala na terenu, ali onda je Vidas u razmaku od nekoliko minuta zaradio dvije opomene i otvorio Dinamo put prema novoj pobjedi. Barem se tako činilo u tom trenutku jer teško je bilo očekivati da će aktualni prvak do kraja utakmice stvoriti samo jednu priliku.

Rijeka je do kraja poluvremena upisala pokušaje Dangubića i Bajića, a nakon jednog kontakta Dangubića i braniča Dinama u kaznenom prostoru sudac Trklja je samo odmahnuo rukom.

Dinamo ni u nastavku nije iskoristio brojčanu prednost. Dapače, Rijeka II je prva zaprijetila. Kokorović se lijepo riješio pratnje i poslužio Dangubića. Napadač Rijeke II pretrčao je domaćeg braniča, ali udarac lijevom nogom iz uskog kuta bio je lak zadatak za vratara Dinama. Riječki nogometaši odlično su parirali i nisu se oslonili na čuvanje rezultata.

Dinamo je na drugoj strani stvorio jednu izglednu priliku. U 78. minuti Badji je prošao po lijevoj strani i proigrao Kneževića čiji je udarac zaustavila greda.

U samoj završnici Rijeka II je u još nekoliko navrata stigla pred kazneni prostor suparnika, istaknuo se Fumić s dva solo prodora, ali nedostajala je završnica. Dinamo II na drugoj strani probio desnu stranu preko Fintića, ali Batinić je na vrijeme očistio opasnost.