Škola : 1. HNL juniori : 6. kolo
Dinamo – Rijeka 1:1, Bušnja u 90. s bijele točke donio vrijedan bod
08.10.2018.

Juniori Rijeke osvojili su vrijedan bod na gostovanju kod Dinama (1:1) u utakmici šestog kola Prve HNL.

Igrala se 90. minuta utakmice i Dinamo je u svojim rukama imao pobjedu. Sve do trenutka kada je Jelenić u kaznenom prostoru srušio Matulju, a sudac Pečarić pokazao je na bijelu točku.

Denis Bušnja je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu za veliko slavlje bijelih koji su zahvaljujući osvojenom bodu na ljestvici ostali ispred rivala iz Maksimira, te drže drugo mjesto u 13 bodova koliko ima i vodeći Hajduk.

Dinamo je na otvaranju utakmice prijetio preko Kneževića, Rijeka se mučila u samoj završnici gdje bi jedan kvalitetan zadnji pas otvorio priliku vratima domaćina.

Rijeka je zaprijetila u 30. minuti kada je Morić lijepo potegnuo na asistenciju Mitrovića, ali vratar Dinama lijepo je reagirao.

Na drugoj strani Dinamo je šokirao Rijeku u samoj završnici prvog dijela. U 43. minuti Radonja je odigrao lijepu povratnu loptu s boka, a Pavlak je bio precizan - 1:0.

Dinamo je pritisnuo u nastavku, a najveću priliku propustio je u 63. minuti kada je Gyuhyeonga Kima iz neposredne blizine umjesto gola pogodio gredu omogućivši Riječanima da ostanu u igri do posljednjih trenutaka kada su izborili remi.