Škola : Kup pioniri
Dinamo – Rijeka 2:0
13.05.2015.

Pioniri Rijeke poraženi su od Dinama u uzvratnom susretu polufinala Kupa Hrvatske (0:2) te su okončali nastup u ovom natjecanju. Riječki nogometaši stigli su u Zagreb nakon perioda u kojem su odigrali puno utakmica, a sve je kuliminiralo europskom završnicom Nike Premier Cupa u Danskoj proteklog vikenda. Na raspolaganju zbog žutih kartona nisu bili Vito Šegon i Leon Petrović.

Dinamo je nakon dobrog otvaranja poveo u devetoj minuti. Nakon kornera Rijeka nije uspjela otkloniti opasnost, a loptu je u mrežu prizemnim udarcem pospremio Leš - 1:0. Minutu kasnije Jurešić je istrčao pred vratara Dinama koji ga je zaustavio prekršajem van kaznenog prostora, ali akcija je već ranije zaustavljena zbog zaleđa. U 12. minuti Dejanović je okušao svoj udarac.  Rijeka je u drugom dijelu prvog poluvremena uspjela uspostaviti ritam. Bilo je nekoliko obećavajućih situacija, ali bez prave završnice. Najizglednija je bila akcija koju je povukao Mohorovičić, ali nije uspio pronaći Brguljana. U završnici Dinamo je imao još dva dobra pokušaja, ali udarce Mihaljevića i Tomaškovića efektno je obranio Pandur.

Rijeka je kvalitetnija ušla u drugi dio, nakon jedne brze akcije Krnjatić je pucao, na odbijenu loptu natrčao je Kuqi koji je odlično potegnuo, ali lopta je prohujala kraj vratnice. U 50. minuti Pršir je uputio lijep udarac, ali Pandur je ponovo bio siguran. Minutu kasnije ponovo je na sceni Pandur koji brani tri udaraca u kratkom razmaku, dvaput je pokušao Ernst Habib.

U 57. minuti slobodan udarac na 18 metara izborio je Kuqi. Hadžiisaku je odlično prebacio živi zid, ali vratar Klemenčić je paradom otklonio opasnost. Rijeka je imala još nekoliko situacija u kojima je nedostajao zadnji pas da se stigne u izglednu priliku, dok je Dinamo na drugoj strani tražio svoju priliku da poveća prednost.

Prilika je stigla u posljednjim trenucima kada je Katić u kaznenom prostoru srušio Šipoša. Iako je Pandur pogodio stranu, udarac Marina s bijele točke bio je neobranjiv - 2:0. Istog trena sudac Matoc označio je kraj utakmice.