Marin Turkalj
Škola : 1. HNL juniori : 1. kolo
Dinamo – Rijeka 2:1
29.08.2015.

Juniori Rijeke porazom od Dinama otvorili su nastup u Prvoj HNL. U zanimljivoj i borbenoj utakmici Rijeka se odlično držala do 52. minute kada je Antonio Belobrajdić zaradio drugi žuti karton zbog igranja rukom što je ionako dominantnijem Dinamu dalo dovoljno poleta za preokret. Belobrajdić je već u trećoj minuti zaradio opomenu nakon prvog oštrijeg prekršaja što će se poslije pokazati bitnim detaljem. Dinamo je uglavnom imao loptu u nogama i u određenim trenucima svi igrači, osim vratara Dinama, su bili na polovici Rijeke. Ali to je uglavnom bila jalova inicijativa.

Rijeka je na drugoj strani zaprijetila preko Belobrajdića u 12. minuti, ali udarac s dvadesetak metara otišao je preko grede. I onda je stigao gol. Belobrajdić je izveo korner, loptu je prenio Ćaćić, a na drugoj strani se našao Turkalj i pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje - 0:1.

Dinamo je nastavio pritiskati, ali osim nekoliko obećavajućih situacija nije bilo prave prilike. Belobrajdić je u 25. minuti odlično oduzeo jednu loptu na sredini terena, sjurio se prema kaznenom prostoru Dinama, ali njegov udarac obranio je vratar Šemper. Zagrepčani su nastavili pritiskati, ali i dalje bez prave prilike.

I onda je stigla 52. minuta i pomalo nes(p)retno igranje rukom Belobrajdića koje je otvorilo put Dinamu prema pobjedi. Rijeka je  izdržala šest minuta prije nego što je primila gol. Riječki nogometaši nikako nisu uspjevali očistiti loptu u jednoj akciji, ona je na kraju došla do Čabraje koji je odlično pogodio s ruba kaznenog prostora - 1:1. Nicoletti je zatim sjajno obranio jedan udarac Božića, dok je Kulenović u 68. minuti nakon ubačaja udarcem glavom pogodio gredu.

I onda je stigao drugi pogodak. Majić je lijepo probio lijevu stranu i ušao u kazneni prostor, te prizemno ubacio. Lopta je došla do Čabraje na drugoj vratnici i napadaču Dinama nije bio problem zatresti mrežu - 2:1. Budući da su 38 minuta igrali s deset igrača, riječki nogometaši fizički su se istrošili i u završnici nisu uspjeli ozbiljnije  zaprijetiti. Najbliže golu su došli u posljednjim trenucima kada je Fumić ubacio loptu u kazneni prostor, a Šemper je brže reagirao od Marića i odnio loptu.

Dinamo – Rijeka 2:1 (14)