Škola : 1. HNL kadeti : 24. kolo
Dinamo – Rijeka 3:0
09.04.2017.

Kadeti Rijeke poraženi su na gostovanju u Maksimiru protiv Dinama 3:0 u ogledu 24.kola Prve HNL. Dinamo je do pobjede predvodio dvostruki strijelac Šipoš i Marin koji je poatavio konačni rezultat u 68. minuti susreta.

Prvi priliku Rijeka je imala u trećoj minuti. Mitrović je iz slobodnog udarca naciljao u rašlje, a vratar Kotarski sjajnom reakcijom izbio loptu u korner.

Dinamo je zaprijetio u 14. minuti kada je nakon ubačaja glavom pored vratnice pucao Hrvoj.

Kapitanović je u 24. minuti prošao trojicu i s ruba kaznenog prostora pucao preko gola. Dinamo je poveo samo dvije minute kasnije. Krizmanić je prošao po desnoj strani, i na povratnoj lopti pronašao Šipoša koji je pogodio donji lijevi kut za 1:0.

U 52. minuti je Rijeka zaprijetila. Vuk je ubacio u sredinu, ali obrana Dinama u posljednji je tren očistila ispred Petrovića.

Dinamo je odmah odgovorio na drugoj strani, Krizmanić je ušao u kazneni prostor gdje ga je srušio Jurešić i sudac je pokazao na najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Pršir, ali njegov udarac odlazi visoko iznad grede i rezultat je ostao 1:0.

Nekoliko minuta zatim, nakon ubačaja, glavom je pucao Pršir , ali je Pandur sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Dinamo je povećao vodstvo u 66. minuti. Šipoš je izbjegao zaleđe i sam izašao pred Pandura te mirno pogodio za 2:0.

Samo dvije minute kasnije Marin je pogodio za novo vodstvo. Probio je po lijevom boku, ušao u šesnaesterac i pored trojice pogodio bliži kut za 3:0.

U 73. minuti Petrović se našao u prilici, ali Kotarski je pravovremenim istrčavanjem otklonio opasnost.