Egon Polić: Pioniri Rijeke drugi
20.06.2016.

Pioniri Rijeke (2002. godište) osvojili su drugo mjesto na 39. Memorijalu Egon Polić. U uzbudljivom finalu Rijeka je izgubila od Team Sporta, momčadi iz Banja Luke koja je slavila nakon boljeg izvođenja jedanesteraca 4:5 i to nakon što je utakmica okončana rezultatom 0:0. Veldin Hodža, nogometaš Rijeke, izabran je za najboljeg igrača turnira.

U trećoj seriji jedanesteraca kod rezultata 2:2 za Team Sport pucao je vratar Četković, ali vratar Rijeke Leo Margan pročitao je namjeru i obranio udarac. Brekalo je zatim pogodio s bijele točke, ali Floridanov pokušaj obranio je Četković. Nogometaši Team Sporta više nisu griješili, dok je udarac Delibegovića obranio Četković i donio pobjedu svojoj momčadi.

U regularnom dijelu (2x20 minuta) nije bilo previše prilika. Rijeka je u završnici drugog poluvremena imala nekoliko ozbiljnih situacija, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. U 27. minuti Banja Luka je imala veliku priliku, ali nakon sjajnog prodora nedostajalo je preciznosti.

Rijeka je na putu u finalu pobijedila Goricu 3:0, Adriatic 3:0 i Sarajevo 5:0.

Za Rijeku su nastupili: Dino Rendić, Moris Valinčić, Jakov Delibegović, Tomislav Bokulić, David Legović, Marcelo Suden, Luka Floridan, Veldin Hožda, Jakov Brekalo, Dan Lagumdžija, Dominik Žgomba, Leo Margan, Frane Švorinić, Mario Gojak, Antonio Matić, Edi Ajanović, Dominik Simčić, Karlo Zubović.