EURO (U-17): Hrvatska – Italija 0:1
03.05.2017.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina porazom od Italije (0:1) na stadionu HNK Rijeka otvorila je nastup u skupini A na Europskom prvenstvu. Nogometaši Rijeke Ivan Nekić i Josip Mitrović igrali su u prvoj utakmici na europskoj smotri. Nekić je odigrao cijelu utakmicu, dok je Mitrović ušao u igru u 74. minuti.

Ključan trenutak dogodio se u 78. minuti. U brzoj kontri Kean se sjurio prema golu i uspio pogoditi uz samu vratnicu svladavši dotad sjajnog Kotarskog koji u toj situaciji nije mogao ništa napraviti.

Hrvatska je priprijetila u osmoj minuti kada je Krekovićev udarac otišao preko gola. Tri minute kasnije vratar Ghidotti je kratko odbio jedan ubačaj koji je stigao do Franjića koji je pucao ravno u talijanskog vratara.

U 17. minuti lopta je na rubu kaznenog prostora pogodila Keana u ruku, a sudac Verssimo pokazao je slobodan udarac. Franjić je pogodio živi zid, a i pokušaj iz odbijene lopte završio je u bloku.

Italija je kroz utakmicu polako pohvatala konce u igri. U 33. minuti Visconti je lijepo zavrnuo, lopta je preletjela sve u obrani Hrvatske, a na 15 metara sam je osao Keane. Kotarski je izašao s crte i sjajno obranio pokušaj napadača Italije.

Na otvaranju drugog poluvremena Hrvatska je izborila slobodan udarac s lijeve strane u blizini kaznenog prostora. Pršir je odlično pucao preko živog zida u bliži kut, ali Ghidotti je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Talijani su uzvratili u 46. minuti. Nakon brze kontre Merola je svladao Kotarskog, a lopta je otišla pored vratnice uz pratnju Nekića koji je bio spreman izbiti loptu s crte.

U 62. minuti novi ubačaj ponovo je donio opasnost pred gol Hrvatske, Merola je odlično pucao glavom, a Kotarski iščupao loptu ispod grede.

Italija je blizu vodstvu bila i u 67. minuti. Visconti se sjurio sam prema golu, Kotarski je izašao s crte i obranio pokušaj. Lopta je u luku stigla do Vignata čiji je udarac s gol crte izbio Hlevanjak.

Samo dvije minute kasnije, nakon novog ubačaja talijanskih nogometaša, lopta se s(p)retno odbila do Keana kojega je u izglednoj situaciji ponovo zaustavio Kotarski.

EURO (U-17): Hrvatska – Italija 0:1 (21)

Hrvatska - Italija 0:1

Utakmica 1. kola skupina A: Hrvatska - Italija 0:1. Stadion HNK Rijeka.  Sudac: Verssimo (Portugal) Strijelci: 0:1 - Kean (78')

Žuti kartoni: Pršir (42'), Portanova (68'), Šego (77')

HRVATSKA: Kotarski, Čolina, Nekić, Radić, Hlevnjak, Pršir (od 63' Krizmanić), Franjić, Hanuljak, Marin (od 76' Baturina), Šego, Kreković (od 72' Mitrović).

ITALIJA: Ghidotti, Candela (od 52' Bellodi), Anzolin, Bettella, Campeol, Portanova, Rizzo Pinna (od 74' Biancu), Caligara, Visconti, Merola (od 65' Vignato), Kean.