EURO (U-17): Hrvatska poražena od Turske i izgubila šanse za drugi krug
06.05.2017.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina izgubila je od Turske 1:4 i tako se oprostila od drugog kruga na Europskom prvenstvu. Turska je na stadionu HNK Rijeka iskoristila svoje prilike, dok je Hrvatska već u ranoj fazi propustila dvije velike prilike da nokautira suparnika.

Hrvatska je mogla povesti već u drugoj minuti. Nakon velike pogreške braniča Turske Šego se sjurio sam prema protivničkom golu dok je iz drugog plana dolazio Kreković.

Umjesto dodavanja koji bi Krekoviću omogućio da gurne loptu u praznu mrežu, Šego je pucao, a vratar Turske obranio udarac.

U 13. minuti uslijedila je nova brza akcija Hrvatske, a ovoga puta Kreković je slabo pucao umjesto da posluži Šegu koji je bio u boljoj poziciji.

Sve pogreške došle su na naplatu u 18. minuti kada je Karaahmet iskoristio ubačaj i glavom skrenuo loptu u gol - 0:1.

Hrvatska je pokušavala izjednačiti do poluvremena, najbolju priliku imala je u 35. minuti. Nakon akcije po lijevom boku uslijedio je ubačaj, lopta je došla do Marina na 15 metara, ali udarac je završio u bloku.

Turska je na otvaranju drugog poluvremena udvostručila prednost. Babcan je u kaznenom prostoru primio jedan ubačaj s lijevog boka. Stoperi Hrvatske da li su mu dovoljno vremena za udarac. Kotarski je odlično obranio, ali lopta se od vratnice odbila do Gula koji ju je gurnuo u praznu mrežu - 0:2.

Hrvatska je uspjela smanjiti u 67. minuti kada je Šego sjajno proigrao Marina koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu - 1:2.

Ipak, nada u povratak trajala je samo dvije minute. Prvo je Adiguzel pogodio okvir gola, ali nakon kornera Kabak je bio najviši i poentirao - 1:3.

Turska je pobjedu potvrdila golom Akguna u posljednjoj minuti - 1:4.

EURO (U-17): Hrvatska – Turska 0:1 (8)
Hrvatska - Turska 1:4

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 1000. Strijelci: 0:1 Karaahmet (13'), 0:2 Gul (49'), 1:2 Marin (67'), 1:3 Kabak (69'), 1:4 Akgun (80').

Žuti kartoni: Franjić, Krizmanić (Hrvatska).

HRVATSKA: Kotarski, Hlevnjak, Čolina, Nekić, Radić, Franjić, Kreković (od 55' Mitrović), Hanuljak (od 55' Krizmanić), Marin, Pršir (od 67' Baturina), Šego.

TURSKA: Ozer, Civelek, Karnucu, Kabak, S. Akgun, Gul (od 64' Adiguzel), Kesgin, Karaahmet, Babacan (od 70' Gunes), Y. Akgun (od 75' Gok), Cetin.