Škola : Turniri : 1. kolo
Future talents cup: Brabant – Rijeka 0:3
04.10.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Brabant United 3:0 u 1. kolu Future talents cupu i tako na najbolji način krenuli u obranu naslova.

Od samog početka utakmica je išla u jednom smjeru. Riječani su nametnuli svoj ritam i stil igre, te je ubrzo do izražaja došla njihova tehnička nadmoć. Uigranim akcijama lako su izbacili obranu Brabanta u više navrata i dolazili u prilike za pogodak.

Već u drugoj minuti Liber je pobjegao obrani te u šesnaestercu pronašao Petrovića koji je pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Za drugi pogodak čekalo se do 49. minuti kada se u strijelce upisao Matija Matulja, a u ulozi asistenta našao se Mitrović.

Mitrović je dao doprinos i kod trećeg pogotka. Njegov udarac vratar je uspio obraniti, ali odbijenu loptu Matulja je sigurno pospremio za visoku pobjedu 3:0.

U idućoj utakmici u srijedu kadeti Rijeke će snage odmjeriti s PAOK-om od 9.30 sati.

Brabant - Rijeka 0:3

Utakmica 1. kola skupine A: Brabant United - Rijeka 0:3. Sudac: Rábel Sándor.

Strijelci: 0:1 Petrović (2'), 0:2 Matulja (49'), 0:3 Matulja (63').

Žuti kartoni: Noels, Vanrooij, Mulders (Brabant), Matulja (Rijeka).

BRABANT: Dinther, Langras, Noels, Wanrooij, Hedel (od 64' Maas), Yilmaz (od 56' Rijn), Santana, Honk, Voets, Spijkers, Schmid (od 56' Kuijpers).

RIJEKA: Pandur, I. Smolčić (od 65' Jurešić), Hažziisaku, Putnik, Nekić (od 65' Nikšić), H. Smolčić, Bušnja, Kuqi (od 65' Dedić), Liber (od 28' Matulja), Mohorovičić (od 44' Mitrović), Petrović (od 44' Vuk).