Future talents cup: Rijeka nadigrala Dinamo Minsk i izborila polufinale
18.04.2017.

Kadeti Rijeke pobijedili su Dinamo iz Minska 4:0 izborivši polufinale Future talents cupa. Riječki nogometaši dominirali su kroz cijelu utakmicu stvorivši niz prilika.

Nakon početnog ispitivanja snaga Rijeka je povela, Petrović je ubacio s lijevog boka, a Mitrović pospremio loptu u mrežu - 1:0.

U 12. minuti Mohorovičić je sjajno dugom loptom izbacio Petrovića koji je u sjajnoj prilici pokušao prebaciti vratara, ali nije bilo preciznosti.

Četiri minute kasnije Hadžiisaku opet je sjajno ubacio s lijeve strane, ali sjajan volej Mitrovića otišao je pored gola.

Rijeka je prednost povećala u 22. minuti. Mohorovičić je odigrao dugu loptu, vratar Dinama istrčao je glavom kratko odbio, a Vuk je sjajno reagirao i iz prve sa skoro pola terena zatresao mrežu - 2:0.

U samoj završnici prvog dijela, nakon ubačaja Nekić se najbolje snašao u srcu kaznenog prostora, ali vratar Dinama uspio je obraniti pokušaj. Dinamo je tako samo na kratko odgodio promjenu rezultata.

Iz kornera koji je uslijedio Hrvoje Smolčić bio je najviši i sjajno je poentirao glavom - 3:0.

Dinamo je imao priliku u 39. minuti iz slobodnog udaraca s 18 metara. Ivanou je potegnuo s 18 metara, ali lopta je završila u živom zidu.

U 46. minuti Vuk je sjajno proigrao Petrovića koji se othrvao pritisku. Prvi pokušaj s ruba kaznenog prostora je blokiran, ali napadač Rijeke je odbijanac ljevicom pospremio u mrežu - 4:0.

Dinamo je do kraja pokušao doći do počasnog pogotka, ali rezultat se nije mijenjao.