Škola : Turniri : 2. kolo
Future talents cup: Rijeka – PAOK 1:4
05.10.2016.

Kadeti Rijeke poraženi su od PAOK-a 1:4 u utakmici 2. kola skupine A Future talents cupa što se održava u Budimpešti. Riječki nogometaši u četvrtak igraju utakmicu posljednjeg kola protiv Ferencvarosija i tražit će pobjedu za prolaz u drugi krug.

U ogledu u srijedu PAOK je bio bolja ekipa i pokazao više. U osmoj minuti Gkargkalatzidis je pobjegao po desnoj strani ubacio u kazneni prostor za Gaitanidisa koji je ugurao loptu u mrežu - 0:1.

PAOK je udvostručio prednost u 30. minuti. Chatzis je ubacio za Gaitanidisa, Pandur je istrčao i nakon kontaka s napadačem, glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Gkargkalatzidis je bio siguran - 0:2.

U 35. minuti, posljednjim trenucima prvog poluvremena, uslijedila je nova spora reakcija riječke obrane i Gkargkalatzidis je poentirao iz neposredne blizine - 0:3.

Rijeka je smanjila u 53. minuti kada je nakon prekršaja nad Mohorovičićem sudac pokazao na bijelu točku. Vuk je bio siguran - 1:3.

PAOK je pobjedu potvrdio golom Lyratzisa u 64. minuti. Nogometaš PAOK-a izbio je sam pred Pandura, gurnuo loptu pored vratara Rijeke, a onda se odbila od vratnice. Pandur je uspio uhvatiti loptu, ali sudac je pokazao da je lopta prešla gol liniju.

Rijeka - PAOK 1:4

Utakmica 2. kola skupine A: Rijeka - PAOK 1:4. Sudac: Kiss Gergo. Strijelci: 0:1 Gaitanidis (8'), 0:2 Gkargkalatzidis (30'-11m), 0:3 Gkargkalatzidis (35'), 1:3 Vuk (53'-11m), 1:4 Lyratzis (64').

Žuti kartoni: Mohorovičić, Jurešić (Rijeka), Voutsas, Chatzis, Gkargkalatzidis (PAOK).

RIJEKA: Pandur, I. Smolčić (od 17' Jurešić),  Hadžiisaku, Putnik, Nekić, Bušnja, Matulja (od 67' H. Smolčić), Mitrović (od 67' Liber),  Kuqi (od 67' Dedić),  Mohorovičić (od 67' Nikšić),  Petrović (od 36' Vuk).

PAOK:  Syllektis, Tsaousis (od 67' Diamantis),  Georgiadis, Voutsas, Maniotis, Tsingaras, Chatzis, Salamouras (od 36' Kurtsos), Gaitanidis (od 64' Vrakas),  Gkargkalatzidis (od 67' Doumtsis),  Lyratzis.