Future talents cup: Rijeka pobijedila Banik, Kurbaša donio finale u zadnjoj minuti
11.04.2018.

Kadeti Rijeke pobijedili su Banik Ostravu 1:0 i plasirali se u finale turnira "Future talents cup". U posljednjoj minuti utakmice pobjedu Rijeke osigurao je Kurbaša. U finalu u četvrtak (13.30 sati) Rijeka će igrati protiv Akademije Hagi.

U posljednjoj minuti utakmice Biškupović je na povratnoj lopti pronašao Kurbašu, koji je s osam metara pogodio prazan gol za 1:0 i pobjedu.

Od samog početka susreta Rijeka je nametnula svoj ritam i tražila pobjedu. U nekoliko navrata nogometaši Rijeke zaprijetili su i bili blizu pogotka, a borbenost im se isplatila na kraju utakmice.

Prvu priliku, nakon ubačaja s desne strane, pripala je Najhartu. Ostao je sam na drugoj vratnici, ali je loše zahvatio loptu pa je vratar lako obranio.

U osmoj minuti Rijeka je povukla brzu akciju sa svoje polovice, a Zrilić je srušen na rubu kaznenog prostora. Slobodan udarac izveo je Biškupović i snažno naciljao u gornji desni kut, međutim vratar je bio na mjestu.

U 16. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, lopta je preletjela vratara i došla do Zrilića na drugoj vratnici koji je pokušao efektno iz voleja, ali udarac je otišao preko gola.

Na otvaranju drugog poluvremena (37. minuta) Jakovac je pritisnuo vratara i blokirao ispucavanje, lopta mu se odbila u noge, ali na kraju nije uspio prebaciti vratara i se rezultat nije mijenjao.

Pred kraj susreta ponovo se u prilici našao Zrilić. Nakon ubačaja iz kuta bio je najviši u skoku, ali pokušaj glavom otišao je malo iznad grede.

Future talents cup: Rijeka – Banik 1:0
Rijeka - Banik 1:0

Future talents cup, polufinale: Rijeka - Banik 1:0 (0:0).

Strijelac: 1:0 Kurbaša (70').

Žuti kartoni: Biškupović, Omerović (Rijeka), Blahuta (Banik).

RIJEKA: Šušak, Braut, Antanasković, Jakovac (od 38' Kurbaša), Bernobić, Liber, Biškupović, Putnik, Omerović, Zrilić (od 57' Listar), Rupčić.

BANIK: Pálenik, Stoklasev, Hasala (od 36' Juroska), Kulig, Zalesak, Harustak (od 36' Bagar), Barkov (od 36' Sec), Senkyrik (od 36' Knedla), Blahuta, Nezhoda (od 36' Kostka), Jaron (od 61' Riha).