Škola : Turniri : 3. kolo
Future talents cup: Rijeka pobijedila Ferencvaros i izborila četvrtfinale
06.10.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Ferenvaros 4:0 u utakmici 3. kola Future talents cupa osvojivši drugo mjesto u skupini i ujedno osiguravši plasman u drugi krug turnira koji će biti odigran u proljeće 2017. godine.

Rijeka je tako osvojila poziciju A2 i u četvrtfinalu igrat će s prvoplasiranom momčadi skupine D koju čine Sarajevo, Banik Ostrava, Karpaty Lviv i Dinamo Minsk. Utakmica skupine D odigrat će se idućeg tjedna.

Rijeka je povela u 28. minuti. Mitrović je sjajno prošao po desnoj strani i srušen je u kaznenom prostoru. Petrović je preuzeo odgovornost i poslao vratara u krivu stranu - 1:0.

Kadeti Rijeke prednost su udvostručili u 49. minuti. Skribek je katastrofalno odigrao povratnu loptu u vlastiti kazneni prostor, Vuk ju je primio, "slomio" braniča i poentirao - 2:0.

Rijeka je pobjedu potvrdila u završnici. U 63. minuti Jurešić je odlično proigrao Dedića koji je primio loptu i precizno pogodio - 3:0.

Tri minute kasnije nova pogreška obrane Ferencvarosa. Mitrović je oduzeo loptu gostujućem braniču. Ona je došla do Dedića koji ju je vratio natrag do Mitrovića.

Riječki napadač lijepim potezom otvorio si je prostor na rubu kaznenog prostora i lijepim udarcem matirao Pölöskeia - 4:0.

Rijeka - Ferencvaros 4:0

Utakmica 3. kola skupine A: Rijeka - Ferencvaros 4:0.  Sudac: Török Zsolt.

Strijelci: 1:0 Petrović (28'-11m), 2:0 Vuk (49'), 3:0 Dedić (63'), 4:0 Mitrović (66').

Žuti kartoni: Peto, A. Mazzonneto (Ferencvaros).

RIJEKA: Pandur, Putnik (od 52' Nikšić), Nekić, H. Smolčić,  Vuk, Bušnja (od 52' Mohorovičić),  Matulja (od 52' Dedić), Mitrović, Jurešić, Kuqi (od 52' Hadžiisaku),  Petrovic (od 45' Liber).

FERENCVAROS: Bánki (od 36' Pölöskei),  Lakatos, Iyinbor, Ángyán, Bekker, Pető (od 51' Deesy), A. Mazzonetto (od 51' Toth), Skribek (od 63' Varga),  Beke, Bene (od 36' N. Mazzonetto), Papp (od 63' Hajdu).