Future talents cup: Rijeka pobijedila Maribor i izborila finale
19.04.2017.

Kadeti Rijeke izborili su finale međunarodnog turnira "Future talents cup" pobjedom protiv Maribora
4:1.

U dosta čvrstoj i otvorenoj utakmici, izabranici Flega su bili konkretniji i kontrolirali su igru te su na kraju zasluženo slavili. Izrazito raspoložen bio je Petrović koji je trima pogocima predvodio Rijeku do pobjede.

Prva prilika na utakmici pripala je bijelima. Mitrović je ispremiješao obranu po desnoj strani i na drugoj vratnici pokušao pronaći Vuka koji je malo zakasnio i prilika je propala.

Rijeka je povela u osmoj minuti preko Petrovića. Nakon ubačaja iz kuta, obrana Maribora loše je očistila i lopta se odbila do Petrovića koji je svladao vratara Maribora za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, Vuk je povisio na 2:0. U 12. minuti Mitrović je ponovo pobjegao svom čuvaru i izborio slobodan udarac. Šegon je ubacio, a u skoku je najviši bio Vuk koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije Smolčić je skrivio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Pirtovšek i loptu poslao mirno u donji desni kut za 2:1.

U 24. minuti sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, ovog puta za Rijeku nakon igranja rukom braniča Maribora. Izvođač je bio Vuk, ali njegovu namjeru pročitao je vratar Jurca.

U drugom dijelu, odmah na početku Rijeka je zaprijetila nakon prekida. Mitrović je ubacio, Smolčić se najbolje snašao u gužvi, ali njegov pokušaj nogom otišao je pokraj vratnice.

U 44. minuti. nakon pogreške riječke obrane, lopta je došla u noge Kukovec koji je izašao sam pred gol, ali Pandur sjajnom reakcijom ostavio je Rijeku u prednosti.

U 53. minuti Rijeka je povećala vodstvo. Mitrović je ušao u šesnaesterac i opalio. Njegov udarac je obranio vratar Maribora, a lopta se odbila do Petrovića koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

U 63. minuti Petrović je postigao hattrick. Mitrović je srušen u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Petrović i postavio konačnih - 4:1.