Future talents cup: Rijeka poražena od Sturma nakon ruleta jedanaesteraca
20.04.2017.

Kadeti Rijeke poraženi su u finalu međunarodnog turnira "Future talents cup" od Sturma iz Graza nakon izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 4:2 (0:0). Za Rijeku su iz jedanaesterca bili precizni Jurešić i Ivan Smolčić, Petrovićev udarac obranio je vratar, dok je Kuqi pogodio vratnicu.

Bila je to utakmica u kojoj je Rijeka dominirala i tražila pogodak, nepreciznost i sjajan vratar Wiegele omogućili su Sturmu da ponese naslov pobjednika turnira. Rijeka je u drugom dijelu propustila dvije velike prilike.

U 55. minuti nakon pogreške Ikeobia, Petrović je sam izašao pred Wiegela, ali vratar Graza izašao je kao pobjednik. U nastavku akcije Biškupović je pokušao, ali i njegov pokušaj obranio je Wiegele. Sedam minuta kasnije Biškupović je izborio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Petrović, ali pucao je pokraj gola.

U trećoj minuti Zrilić je primio loptu i ušao u šesnaesterac, a njegov pokušaj obranio je Wiegele.

Na novu priliku čekalo se do 15. minute kada je Vuk potegnuo s 18 metara, ali vratar Graza bio je spreman. U nastavku napada, nakon ubačaja, Zrilić je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom otišao je pokraj gola.

Rijeka je blizu gola bila u 24. minuti kada je nakon ubačaja u petercu najviši bio Petrović, ali njegov pokušaj glavom otišao je tik iznad grede.

Do kraja poluvremena, Petrović je pobjegao Knappitschu i izborio se za udarac, ali i taj pokušaj završio je pokraj gola.

Rijeka je bolje otvorila i drugi dio. Čekalo se do 41. minute kada je Mohorovičić izbacio u priliku Šegona koji je ušao u šesnaesterac, a njegov udarac obranio je vratar Graza i odbio do Biškupovića čiji pokušaj ponovno brani vratar Wiegele.

Graz je odgovorio u 47. minuti kada je nakon ubačaja u skoku najviši bio Bacher, a njegov udarac glavom otišao je pokraj vratnice.

U 59. minuti Jurešić je pronašao Zrilića čiji udarac glavom sjajnom reakcijom obranio Wiegele.

U posljednjim minutama utakmice, Graz je odigrao brzu kontru, Bacher pucao, a u posljednji trenutak njegov pokušaj blokirao je Jurešić.