Škola : Turniri : 2. kolo
Future talents cup: Rijeka – Ujpest 1:0, Babić donio pobjedu
10.10.2017.

Kadeti Rijeke pobijedili su mađarski Ujpest 1:0 u drugom kolu skupine B na međunarodnom turniru "Future Talents Cup" što se održava u Budimpešti. Čovjek odluke bio je Mateo Babić koji je pobjednički pogodak postigao u 13. minuti.

Izabranici Gorana Vincetića kontrolirali su igru od samog početka utakmice, te u niti jednom trenutku nisu dopustili nogometašima Ujpesta da ugroze njihovu mrežu.

Pogodak odluke pao je u 13. minuti. Babić je izborio slobodan udarac blizu kaznenog prostora, a potom prizemnim udarcem sjajno naciljao lijevi kut za vodstvo Rijeke - 1:0.

Rijeka je blizu pogotka bila i u osmoj minuti. Najprije je pokušao Jakovac. Njegov je udarac vratar Jambor odbio je do Zrilića, a onda još jednom sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Riječani su doi kraja utakmice imali inicijativu i nekoliko poluprilika koje je vratar Ujpesta, uz pomoć obrane, uspješno otklonio.

Posljednju utakmicu u skupini Rijeka će odigrati u četvrtak protiv češke Ostrave s početkom u 13.30 sati.

Rijeka - Ujpest 1:0

Utakmica 2. kola, skupina B: Rijeka - Ujpest 1:0.  Sudac: Lantos Tamás. Strijelac: Babić (13').

RIJEKA: Šušak, Parmačević (od 46' Najhart), Milinović (od 44' Ajanović), Legović, Braut, Putnik, Liber, Zrilić, Biškupović, Jakovac (od 44' Lozić), Babić.

UJPEST: Jambor, Nagy (od 36' Pusztai), Komodi, Mogor, Csilik, Vandornyik, Nagy, Hajdu, Fisher, Voros (od 50' Benyo), Foldes (od 36' Kalnoki).