Škola : 1. HNL pioniri : 21. kolo
Golijada pionira Rijeke u pobjedi nad Varaždinom
03.04.2016.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Varaždin 7:2 u 21. kolu Prve HNL, utakmici u kojoj je u 35 minuta postignuto čak osam golova! Rijeka je na kraju u golijadi bila uspješnija iako se Varaždin u dva navrata vraćao u susret.

Rijeka je povela već u drugoj minuti. Hrštić se sjajno riješio pratnje na desnoj strani i odličnim ubačajem na drugoj vratnici pronašao usamljenog Zahirovića - 1:0. Gosti su brzo uzvratili, tri minute kasnije nakon loše reakcije u veznom redu, Zec je pobjegao obrani Rijeke i poentirao - 1:1.

Rijeka je odgovorila u 11. minuti, Hrštić je primio jednu dugu loptu, smirio je na rubu kaznenog prostora i nakon što se oslobodio pratnje Detelja zatresao je mrežu - 2:1. I kada se činilo da će utakmica ući u mirnije vode, Varaždin se opet vratio. Gosti su u 12. minuti izborili slobodan udarac na 18 metara, a Kopljar je sjajno pogodio - 2:2.

I to je bilo sve za goste, Rijeka je ubacila u višu brzinu i do kraja prvog dijela riješila pitanje pobjednika. U 14. minuti Zahirović je sjajno ubacio s lijeve strane, Bilobrk je ostao sam na drugoj vratnici - 3:2. U 27. minuti Zahriović je odigrao jednu loptu koja je pogodila gostujućeg igrača u ruku i sudac Pajić pokazao je na bijelu točku. Bilobrk je bio siguran - 4:2.

Samo minutu kasnije Krnjatić se sjajno izborio za jednu loptu u završnici akcije, zavrnuo je za Zahirovića koji je bio siguran - 5:2. U 33. minuti nakon kornera najviši je bio Bilobrk koji je spustio loptu za Ćozu koji je iskoristio situaciju i upisao se u među strijelce.

U drugom dijelu Rijeka je imala još nekoliko izglednih situacija, a jedini pogodak stigao je u 63. minuti. Ajanović je nakon odličnog solo prodora izborio slobodan udarac na 20 metara. Jurica je potegnuo, a gostujući vratar nije dobro reagirao i lopta je završila u mreži - 7:2.

Rijeka – Varaždin 7:2 (14)