Golmanska legenda Eugenio Ravnich: Rijeka može ponovo biti prvak
05.08.2018.

U prvom novosezonskom newsletteru HNK Rijeka posebno nam je drago bilo ugostiti jednog od najzaslužnijih vratara koje je klub ikada imao – našeg sugrađanina Eugenija Ravnicha koji je prije nekoliko dana od HNK Rijeka u znak zahvalnosti primio dres sa svojim brojem što ga je, nije nam krio, zaista dirnulo i obradovalo. Ravnich je žario i palio prije 60 - ak godina, no kada čovjek s njim razgovara – ne stječe dojam da je to bilo baš tako davno. Naime, Ravnich svoja iskustva u nogometu opisuje na jedan slikovit i duhovit način kojem se teško može odoljeti:

- Kada sam primio najviše golova? U Beogradu na jednoj utakmici – 8 komada, primio sam osam komada!!! Majko mila! I uz to sam bio, zamislite, najbolji igrač u našem timu, ispričao nam je smijući se na vlastiti račun.
Eugenio Ravnich nije htio biti golman, ponovio nam je nekoliko puta s jednom dozom simpatičnog pa i razočarenja.

To nije htio biti niti njegov brat Mario, a golmanskim poslom nije se htio baviti niti Ravnichev sin – također odličan vratar Mauro. Međutim, vratarstvo je Ravnichima očito bila „teška“ sudbina, ali sudbina koja ih je proslavila i kojom su zadužili mnoge svoje nasljednike:

- Za NK Rijeku igrao sam praktički od malih nogu. Ja sam rođeni Kantridan i već s 3 godine sam se motao onuda, ispričao nam je Ravnich o svojim počecima vezanima uz riječki nogometni klub. Danas će za HNK Rijeku s puno poštovanja kazati da ga čeka još jedna titula prvaka:

- Dinamo ima još samo ime. Rijeka treba ostati u vrhu i pokazati da je bolja, da može ponovno osvojiti prvo mjesto.

Eugenio Ravnich svakako je riječka legenda, a da nije samo odličan vratar, već i zanimljiv sugovornik uvjerit ćete se u intervjuu.

Eugenio Ravnich – nogometne ćakule