1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga
HNK Rijeka 38. klub na svijetu po IFFHS-u
13.01.2015.

Hrvatski nogometni klub Rijeka zaključio je 2014. godinu na 38.
mjestu ljestvice IFFHS-a,Međunarodne agencije za povijest i statistiku
nogometa koja klubove rangira prema kriterijima uspješnosti u međunarodnim natjecanjima i nacionalnom prvenstvu. Godinu,iz snova koja je iznjedrila neke od najvećih uspjeha u
klupskoj povijesti,završili smo na 38. mjestu sa 167,50 bodova i tako uvelike
popravili plasman iz 2013. godine koju smo završili na 84. mjestu.

Sjajni rezultati u UEFA Europa ligi i prvenstvu svrstali su
Rijeku ispred mnogih velikana svjetskog nogometa poput Rome,Bešiktaša,PSV-a,
Intera,Bayer Leverkusena,Valencije,Liverpoola…

Među petsto najboljih svjetskih klubova u 2014. godini nalaze
se još GNK Dinamo i ovogodišnji sudionik Lige prvaka NK Maribor koji dijele 45. mjesto. Od ostalih hrvatskih klubova RNK Split se nalazi na 170. mjestu,dok je HNK Hajduk 283. na ljestvici Međunarodne agencije za povijest i statistiku nogometa za 2014. godinu.

Ljestvicu 500 najboljih svjetskih klubova prema kriterijima IFFHS-a moguće je pogledati OVDJE.