HNK Rijeka dobitnik 25. trofeja Ivica Jobo Kurtini
15.12.2017.

Hrvatski nogometni klub Rijeka dobitnik je 25. trofeja Ivica Jobo Kurtini. Nogometaši Rijeke izabrani su za najbolji kolektiv osvojivši nagradu koju Novi list tradicionalno dodjeljuje najboljim sportašima i sportskim kolektivima te najboljem mladom sportašu.

Skulptura Ples delfina drugi put je pripala Rijeci koja je istu osvojila i 2013. godine.

- Hvala svima, igračima, navijačima. Ovo je bila godina uspjeha, ali treba nam podrška i kada ne ide. Kao i uvijek dat ćemo sve od sebe, rekao je Damir Mišković, predsjednik HNK Rijeka.

Protekla 2017. godina bila je povijesna za HNK Rijeka. Nogometaši Rijeke na čelu s trenerom Matjažom Kekom i predsjednikom Damirom Miškovićem ispisali su najljepše stranice riječke nogometne povijesti osvojivši prvi, povijesni naslov prvaka Hrvatske. Taj uspjeh začinili su duplom krunom osvojivši ujedno i Kup Hrvatske.

Iako su ti uspjesi obilježili godinu, ne treba zaboraviti i odličan nastup u kvalifikacijama Lige prvaka, te nastup u Europskoj ligi i pobjeda protiv slavnog Milana na Rujevici.

U godini na izmaku svi su poželjeli isto. Neka iduća bude još uspješnija.