Škola
Hrvatska – Njemačka 2:3, Mitrović i Vuk strijelci
30.09.2016.

Hrvatska kadetska reprezentacija (U-17) upisala je u drugi poraz na međunarodnom turniru Croatia kup izgubivši na Stadionu HNK Rijeka od Njemačke 2:3. Riječki kadeti nisu našli mjesto u početnoj momčadi i svoju su priliku čekali s klupe, te su je iskoristili na najbolji mogući način. Vuk i Mitrović postigli su pogotke za Hrvatsku.

Loš ulazak Hrvatske u utakmicu odmah su iskoristili Nijemci, točnije u trećoj minuti susreta iz jedanaesterca je bio precizan Yeboah - 0:1. Nijemci su imali kontrolu nad igrom, bili su brži, uigraniji i stvorili više prilika, međutim raspoloženi Kotarski u nekoliko je navrata spasio Hrvatsku.

Na prvu pravu priliku Hrvatske čekalo se do 36. minute je kada Marin pronašao Šegu, ali Klatte je obranio. Nedugo zatim, raspoloženi Marin pucao je s preko 20 metara, a lopta odlazi tik iznad vratnice.
U posljednjoj minuti prvoga dijela Kehr je neometano primio loptu u kaznenom prostoru Hrvatske i mirno pogodio za 0:2.

Nakon odmora došlo je do promjena u sastavu, a na terenu su se našli Josip Mitrović i Ivan Nekić. Hrvatska se probudila, razigrala i pokazala da može parirati Njemačkoj. Motivirani Mitrović u 44. minuti izborio je jedanaesterac. Izvođač je bio Šego, ali Klatte je obranio. Čekalo se do 52. minute kada je opet Mitrović glavni akter, pobjegao obrani i ubacio, ali Šego, koji je ostao sam pred vratima gostiju, promašio je loptu.

Matej Vuk, treći nogometaš Rijeke u redovima reprezentacije, u igru je ušao u 62. minuti, a samo 60 sekundi kasnije Njemačka je povisila na 3:0 preko Kehra koji je sjajno pogodio rašlje iskosa sa 10 metara.

Hrvatska se nije predala, pa je već u 65. minuti Mitrović smanjio na 3:1 udarcem s ruba kaznenog prostora. Nedugo zatim proradila je riječka veza Mitrović – Vuk. Mitrović je pronašao Vuka koji je prevario dvojicu čuvara, ali Klatte je ponovo obranio. Nedugo zatim, u 75. minuti, Šutalo je pobjegao obrani, pronašao Vuka u šesnaestercu koji je pospremio loptu u mrežu - 2:3.

Do kraja utakmice nije bilo izglednih prilika ni na jednoj strani te je Hrvatska upisala drugi poraz na turniru.

Hrvatska – Njemačka (U-17) 2:3 (12)