Hrvatska remijem protiv Španjolske okončala EURO
09.05.2017.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina remijem protiv Španjolske (1:1) na stadionu Žuknica u Kostreni okončala je nastup na Europskom prvenstvu.

Josip Mitrović, kadet HNK Rijeka, odigrao je do 69. minute kada ga je zamijenio Pršir. Ivan Nekić ovoga puta nije ulazio u igru.

Hrvatska je povela sjajnim pogotkom Čoline koji je u 56 minuti s dvadesetak metara preciznim udarcem matirao vratara Ramosa - 1:0.

Španjolska je do izjednačenja stigla u sudačkoj nadoknadi kada je Blanco s ruba kaznenog prostora matirao Kotarskog - 1:1.

Hrvatska - Španjolska 1:1

Utakmica 3. kola skupina A: Španjolska - Hrvatska 1:1. Stadion Žuknica. Gledatelja: 1400. Sudac: Mohammed Al-Hakim (Švedska)

Strijelci: 1:1 Čolina (56), 1:1 Blanco (80+1)

Žuti kartoni: Gomez Perea (Španjolska), Hrvoj, Krizmanić (Hrvatska)

ŠPANJOLSKA: Ramos, Miranda, Guillamón, Sergio Gómez, Díaz (70' Ruiz), Gomez Perez, Garcia Segovia (70' Segovia), Garcia Martret, Orellana José, Alonso, Cesar (57' Torres).

HRVATSKA: Kotarski, Čolina, Radić, Franjić (72' Kreković), Hanuljak, Šego, Vušković, Hrvoj, Mitrović (69' Pršir), Baturina (41' Marin), Krizmanić.