Momčad
Hrvatska – Španjolska 2:3, Radošević strijelac
17.11.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine poražena je od Španjolske 2:3 u kvalifikacijskoj utakmici skupine 6 za EURO 2017. Bila je to prva službena utakmica jedne hrvatske reprezentacije koja je odigrana na novom stadionu HNK Rijeka. Rijeka se zaželjela reprezentacije čemu svjedoče odlično popunjene tribine. Josip Radošević, nogometaš HNK Rijeka, odigrao je odličnu utakmicu u dresu Hrvatske. Unatoč porazu izabranici Nenada Gračana zaslužuju sve pohvale vrativši se u igru nakon zaostatka 0:3 u trenutku kada su bili s igračem manje.

Hrvatska je dobro ušla u utakmicu, Vlašić je u ranoj fazi imao priliku, ali njegov udarac otišao je iznad grede. I onda je Španjolska povela. U 18. minuti Kolinger je srušio Williamsa i glavni sudac pokazao je na bijelu točku, te isključio braniča Hrvatske. Deulofeu je bio precizan - 0:1. Španjolska je udvostručila prednost u 38. minuti golom Asensia. U 54. minuti pogrešku vratara Livakovića iskoristio je Deulofeu i iz blizine pospremio loptu u mrežu - 0:3.

Hrvatska se probudila u tom trenutku i krenuo je uragan. Prvo je pokušaj Pašalića lijepom paradom obranio vratar, a onda je stigao gol u 64. minuti. Radošević je izveo slobodan udarac, lopta se odbila od živog zida i Pašalić je zabio - 1:3.

U 79. minuti Tudor je pobjegao u kontru, Mere ga je srušio s leđa i glavni sudac pokazao je na bijelu točku i isključio španjolskog braniča.  Radošević je bio siguran s bijele točke - 2:3.

U sudačkoj nadoknadi nakon ubačaja Kovačića lopta se odbila od vratnice. U nastavku akcije Halilović je prekrasno pucao, ali greda se opet ispriječila!

U21: Hrvatska – Španjolska 2:3 (22)