Klub
Hrvatske nogometašice pobijedile Tursku
30.11.2015.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija pobijedila je Tursku 3:0 u kvalifikacijskoj utakmici za EURO 2017. godine. Hrvatska je tako stigla do druge pobjede u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

Hrvatska je prvi put opasnije zaprijetila u 19. minuti kada je Landeka proigrala Joščak čiji je udarac otišao iznad grede. Minutu kasnije Hrvatska je imala stopostotnu priliku. Vratarka Akgoz krivo je zahvatila loptu, koja je došla do Conjar na desetak metara od gola. Napadačica Hrvatske imala je lagan zadatak, ali vratarka Turske obranom se iskupila za pogrešku.

Hrvatska je povela u 29. minuti. Nakon lijepe akcije Landeka je gurnula loptu za Šundov koja je lijepo potegnula s ruba kaznenog prostora. Vratarka Turske uspjela je samo okrznuti loptu koja je prošla uz vratnicu - 1:0.

Hrvatske nogometašice povećale su prednost u 39. minuti. Landeka je ubacila iz slobodnog udarca, a Joščak je bila najviša u  skoku - 2:0.

Rezultat se mogao promijeniti u 42. minuti. Nevrkla je probila desni bok, ušla u kazneni prostor i proigrala Šalek čiji je udarac iz izgledne pozicije otišao pored vratnice.

Hrvatska je i u drugom dijelu bila bolji suparnik. U 76. minuti Šundov se lijepo riješila pratnje, ali udarac je obranila Akgoz.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minuti. Baban je lijepo ubacila, a Andrlić pospremila loptu u mrežu - 3:0.