In memoriam: Eugenio Ravnich golman kojeg je “Rijeka” zapisala zlatnim slovima
19.07.2019.

Eugenio Ravnich - golman kojeg je "Rijeka" zapisala zlatnim slovima u svoju povijest napustio nas je u 86. godini života.

Eugenio Ravnich i Vinko Zadel prošle godine bili su posebni gosti kluba proslavljajući  60 godina od ulaska Rijeke u Prvu ligu, točnije, Prvu saveznu ligu Jugoslavije. Ravnich je bio dio te generacije koja je pisala povijest Rijeke.

Ravnich je ostavio dubog trag u Rijeci, a njegov sin Mauro jedan je od najvećih vratara u povijesti Rijeke koji je ujedno osvojio Kup Jugoslavije, prvi trofej u povijesti Rijeke.

Nikada mu nećemo moći zahvaliti dovoljno na svim njegovim obranama, na svim njegovim akcijama, ali i na duhu koji je bio neuništiv do zadnjeg časa.

Čast nam je da smo prije manje od godine dana razgovarali s njim i zabilježili za vječnost sve ono zbog čega je bio, jest i ostat će neodvojivi dio svoga voljenog kluba.

U videu pogledajte intervju s legendarnim vratarem

Eugenio Ravnich – nogometne ćakule