Škola : 1. HNL juniori
Inter – Rijeka 1:3
01.04.2017.

Juniori Rijeke pobjedom protiv Intera 3:1 ušli su u nastavak prvenstva nakon stanke. Za pobjedu u Zaprešiću pogodili su Šantek, Vuk i Svetić.

Rijeka je ušla motivirano u utakmicu, vodila igru i stvorila brojne prilike, a zahvaljujući neostatku preciznosti i raspoloženom vrataru Intera Madžaru rezultat nije bio još uvjerljiviji.

Rijeka je u prednost došla u 10. minuti susreta kada je Šantek izveo slobodni udarac sa lijeve poludistance. Lopta se odbila od živog zida natrag do Šanteka koji je snažnim udarcem neobranjivo pogodio za 1:0.

Na povećanje vodstva čekalo se do 27. minute. Ayodeji je uposlio Iličića koji se sjurio po boku i na povratnoj lopti pronašao Vuka koji je mirno pogodio za 2:0 te na najljepši način obilježio prvenstveni debi u juniorskom uzrastu.

Interu je nadu vratio Tuđen u 51. minuti. Izveo je slobodan udarac, lopta se odbila od živog zida, promijenila smjer i prevarila vratara Nevistića za 2:1.

Potvrdu pobjede u sudačkoj nadoknadi pogodio je Svetić. Natrčao je na odbijanac i snažno potegao sa nekih 20 metara za 3:1.

Odličnom igrom juniori su nastavili pozitivan niz proljetnog dijela sezone, a već u srijedu očekuje ih derbi protiv Dinama u utakmici Kupa Hrvatske.