Škola : 1. HNL pioniri : 27. kolo
Istra 1961 – Rijeka 1:2, Hodža i Papić za pobjedu
23.04.2017.

Pioniri Rijeke pobijedili su Istru 2:1 na gostovanju u utakmici 26. kola Prve HNL pogocima Veldina Hodže i Darija Papića.

Unatoč početnom vodstvu Istre, izabranici Daria Dabca pokazali su želju i karakter te na kraju slavili 2:1 čime su produljili svoj niz nepobjedivosti na sedam utakmica u nizu.

Istra je povela u 15. minuti preko Lisice. Nakon pogreške riječke obrane i lošeg izbijanja, otvorio se prostor za Lisicu koji je primio loptu i pogodio suprotni kut za 1:0.

Na izjednačenje se čekalo do 38. minute kada je Švorinić izborio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Hodža i mirno pogodio za 1:1.

U završnoj fazi utakmice, u 59. minuti, Braut je prošao po desnoj strani i u petercu pronašao Jelića. Njegov udarac obranio je vratar Istre, ali odbijanac je mirno pospremio Papić za pobjedu Rijeke 2:1.