Škola : 1. HNL kadeti : 18. kolo
Istra 1961 – Rijeka 2:2, bijeli ispustili pobjedu u zadnjoj minuti
25.02.2018.

Kadeti Rijeke remizirali su na gostovanju kod Istre 2:2 u utakmici 18. kola Prve HNL. Strijeci za Rijeku bili su Ajanović i Kurbaša.

Istra je prva povela u 53. minuti preko Rovisa. Međutim, to nije omelo Riječane koji su ubrzo preokrenuli rezultat. Ajanović je u 67. minuti izjednačio. Braut je ubacio s boka, Kurbaša je bio najviši u skoku i prenio loptu na drugu vratnicu na kojoj je Ajanović bio spreman i pospremio loptu u mrežu za 1:1.

Za vodstvo Rijeke precizan je bio Kurbaša. U 71. minuti je Lozić dubinskom loptom pronašao Kurbašu, koji je zaobišao vratara i poslao loptu u praznu mrežu za 2:1.

Ipak, Istra 1961 je u posljednjoj minuti stigla do remija. Rovis je potegnuo s ruba šesnaesterca i uz pomoć vjetra prevario vratara Rijeke za 2:2.

Po hladnom vremenu i jakoj buri igrači su uspjeli pružiti svoj maksimum i odigrati dobru utakmicu. Rijeka je većinu vremena imala inicijativu koju nije uspjela iskoristiti, te su na kraju momčadi podijelile bodove.