Škola : 1. liga juniori PD : 13. kolo
Juniori pobijedili Lokomotivu i osvojili naslov
30.05.2016.

Juniori Rijeke II pobijedili su Lokomotivu 3:2 u utakmici 13. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka potvrdivši prvo mjesto u derbiju kola. Rijeka je kolo prije kraja prvenstva pobjegla drugoplasiranoj Lokomotivi na osam bodova.

Rijeka je povela pogotkom Paola Gibičara u 58. minuti, a na 2:0 povisio je Igor Lepinjica. Gibičar je drugi gol postigao u 76. minuti i činilo se da će Rijeka mirno privesti utakmicu kraju.

Lokomotiva se u igru vratila golom Ivana Šantića, a dvije minute kasnije Jakov Aščić realizirao je najstrožu kaznu. Ipak, Rijeka je izdržala do kraja i osvojila važna tri boda.