Škola : 1. HNL juniori : 17. kolo
Juniori Rijeke nadigrali Hrvatski dragovoljac
08.04.2017.

Juniori Rijeke nadigrali su Hrvatski dragovoljac 5:1 u 17. Kolu Prve HNL. Riječani su bolje ušli u susret i tražili pobjedu te su kontrolirali igru do posljednjeg zvižduka.

Prvu prijetnju Rijeka je stvorili u petoj minuti kada je Ayodeji prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Nekoliko minuta kasnije Šantek je pokušao iznenaditi Šagolja iz slobodnog udarca, ali vratar Dragovoljca bio je spreman.

U 15. minuti Šantek je potegnuo s nekih 17 metara, greda se zatresla, a lopta odbila do Dukađina u petercu koji nije dobro zahvatio loptu i prilika je propala.

U 24. minuti Rijeka je povela. Prebeg je srušio Iličića u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Šantek poslavši loptu neobranjivo u lijeve rašlje - 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani je zaprijetio Knežević nakon ubačaja, ali njegov pokušaj otišao je iznad grede.

U 31. minuti Rijeka je povisila na 2:0 nakon oduzete lopte na sredini terena i brze kontre. Šantek je proigrao Dukađina koji je pobjegao dvojici čuvara i smjestio loptu i donji lijevi kut.

Pet minuta kasnije Dragovoljac je smanjio na 2:1. Kasabašić je dugom loptom pronašao Galu koji je iskoristio istrčavanje Majkića i pogodio za 2:1.

Nekoliko minuta kasnije Dukađin je vratio na dva gola prednosti. Potegnuo je s ruba šesnaesterca i smjestio loptu pod prečku za 3:1.

U drugom dijelu Dragovoljac je prvi zaprijetio preko Gale, ali njegov pokušaj najprije je blokirao Mulac, a potom je Majkić uklonio opasnost.

Nekoliko minuta kasnije Čakarić je ubacio, Barko je neometano pucao s nekih šest metara, a Majkić sjajnom paradom odbio loptu u korner.

U 54. minuti je Rijeka povisila na 4:1. Šantek je ubacio iz kuta, u gužvi se najbolje snašao Ayodeji i pospremio loptu iza leđa vratara Šagolja.

Na novi pogodak čekalo se do 60. minute kada je Iličić povećao vodstvo. Lepinjica je dodao za Šantek je gurnuo loptu iza leđa obrane i pronašao Iličića koji je mirno pogodio za 5:1.

Pred kraj utakmice Dukađin se našao u prilici, ali nedostajalo je preciznosti pa se rezultat nije mijenjao.

Rijeka – Hrvatski dragovoljac 5:1 (13)