Škola : 1. HNL juniori : 2. kolo
Juniori Rijeke novom sjajnom predstavom do pobjede u Varaždinu
10.09.2016.

Juniori Rijeke pobijedili su Varaždin 5:1 u utakmici 2. kola Prve HNL i tako nastavili su uvjerljivim predstavama u prvenstvu Hrvatske.

Iako ih je dočekao loš i težak teren, riječki nogometaša nisu dopustili da ih to iznenadi. Ušli su u utakmicu koncentirano, odmah preuzeli inicijativu i krenuli nizati prilike.

Do vodstva Rijeka je došla nakon akcije Šantek-Rilov. Šantek je sjajno probio po boku i na povratnoj lopti pronašao Rilova koji je rutinski pogodio za 0:1

Drugi gol djelo je istog tandema. Šantek je ubacio, a Rilov glavom na drugoj vratnici zakucao je loptu pod gredu - 0:2.

Ivančević i Turčin zatim su izbacili obranu Varaždina, Turčin je izbio sam pred vratara i rutinski je prebacio golmana za 0:3

Za kraj prvog poluvrijemena i vodstvo od 4:0 pobrinuo se Vizinger koji je iskoristio gužvu u šesnaestercu i i pogodio pored nemoćnog golmana - 0:4.

I u drugo poluvrijeme ušlo se istim ritmom. Rijeka je napadala, a Varaždin ponekad zaprijetio iz kontre. Jedna takva kontra dovela je i do smanjenja rezultata. Obrana Rijeke nije se vratila na vrijeme što su iskoristili Varaždinci za 1:4.

To nije poremetilo igru Riječana koji su vrlo brzo odgovorili dalekometnim pogotkom. Ivan Lepinjica primio je loptu na dvadesetak metra i preciznim prizemnim udarcem pogodio neobranjivo za konačnih 1:5 i novu uvjerljivu pobjedu Rijeke.