Škola : Kup juniori
Juniori Rijeke pobijedili Jadran i ušli u osminu finala
23.11.2016.

Juniori Rijeke na gostovanja u Pločama pobijedili su Jadran 2:0 i osigurali su plasman u osminu finala Kupa Hrvatske. Loš teren nije dozvoljavao Riječanima da razviju svoju karakterističnu pas igru, međutim kontrolirali su utakmicu i stvorili više prilika što je na kraju rezultiralo i pobjedom.

Prvi dio prošao je bez pogodaka. Najbolje prilike pripale su Dukađinu, ali u oba navrata nedostajalo je preciznosti.

U uvodu drugog dijela, u 50. minuti Črnko je ubacio iz kuta, u skoku je najviši bio Dukađin i glavom poslao loptu u sam kut za 1:0.

Rezultat je mirovao do 71. minute kada je Kovačević postigao prvi pogodak nakon povratka na terene s kojih je izbivao zbog ozljede. Dukađin je sjajno proigrao Kovačevića koji je gurnuo loptu pored golmana za vodstvo Rijeke 2:0.

Nakon toga većih uzbuđenja nije bilo, a juniori su mirno priveli utakmicu kraju.