Škola : Pripremna
Juniori Rijeke pobijedili seniore Nehaja
12.08.2015.

Juniori Rijeke pobijedili su Nehaj 2:1 u zanimljivoj pripremnoj utakmici odigranoj na travnjaku Stadiona Kantrida. Izabranici Darija Dabca dobili su tako priliku istrčati pod legendarne stijene i uživali su u svakom trenutku. Utakmica je donijela zanimljiv rasplet uz puno borbe i trke na obje strane.

U prvih 15 minuta nije bilo opasnije akcije s obje strane i onda je Rijeka zaprijetila. Svetić je u 23. minuti odlično ubacio s desnog boka, a Tomljanović odlično trznuo glavom, ali greda je zaustavila udarac. Dvije minute kasnije Belobrajdić je lijepo potegnuo, s 18 metara ali lopta je prošla uz vratnicu. U 32. minuti zaprijetio je Nehaj, Luka Vukelić pucao je iz slobodnog udarca, ali udarac nije bio precizan.

Na drugoj strani u 37. minuti Pejanović je oštro ubacio s desnog boka, lopta je došla do Belobrajdića koji je ostao sam u stopostotnoj situaciji na desetak metara, ali njegov udarac obranio je Baričević. I onda je Nehaj poveo u 39. minuti. Ibrahim Hajdini primio je loptu i potegnuo s tridesetak metara, a lopta je odsjela u rašlje - 0:1.

Fumić se u 68. minuti sjajnim prodorom riješio pratnje trojice nogometaša Nehaja, ušao u kazneni prostor, te matirao Baričevića - 1:1. Potez koji je publika nagradila pljeskom

Dario Dabac, trener juniora Rijeke, na početku drugog poluvremena uveo je drugu postavu. U 50. minuti Fumić je izveo korner, Tercolo je ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac glavom išao je ravno u vratara Nehaja.

I onda je u 68. minuti stvari u svoje ruke uzeo Filip Fumić. Nogometaš Rijeke sjajnim se prodorom riješio pratnje trojice nogometaša Nehaja, ušao u kazneni prostor, te prizemnim udarcem matirao Baričevića - 1:1. Potez koji je publika nagradila pljeskom.

Rijeka nije stala na tome. Fumić je u 73. minuti ponovo stvorio višak i proigrao Barabu na desnoj strani koji je lijepo ubacio, a Aščić je loptu proslijedio u mrežu - 2:1.

U završnici Nehaj je postajao sve opasniji, ali nije pronašao put do mreže, dok je na drugoj strani udarac Tercola nakon kornera zaustavila greda.

Rijeka (juniori) - Nehaj 2:1

Stadion Kantrida. Gledatelja: 50. Sudac: Mehinović. Strijelci: 0:1 I. Hajdini (39'), 1:1 Fumić (68'), 2:1 Aščić (73').

RIJEKA (juniori): Nicoletti, Ćaćić, Biasiol, Turkalj, Zvono, Klenovšek, Svetić, Torić, Pejanović, Belobrajdić, A. Tomljanović. Još su igrali: M. Tomljanović, Žunić, Nikolić, Šimunović, Tercolo, Prpić, Fumić, Aščić, Baraba, Ilinčić, Marić.

NEHAJ: Baričević, Brajković, Massarini, Špalj, L. Vukelić, J. Prpić, P. Prpić, I. Vukelić, I. Hajdini, Pećanić, Pećarić. Još su igrali: Tomljanović, M. Prpić, Bilen, G. Hajdini.

Rijeka (juniori) – Nehaj 2:1 (12)