Škola : 1. HNL juniori : 5. kolo
Juniori Rijeke protiv Istre doživjeli prvi poraz sezone
29.09.2018.

Juniori Rijeke doživjeli su prvi poraz ove sezone, bodove s Rujevice odnijela je Istra 1961 slavivši s minimalnih 1:0. Gosti su kroz utakmicu pokazali dopadljiv nogomet, te su u određenim fazama utakmice bili konkretniji i opasniji, a Rijeka je u završnici susreta mogla doći i do tri boda.

Istra 1961 je do pobjedničkog gola stigla u 69. minuti. Naime, gosti su izborili prekršaj tražeći kazneni udarac, sudac Jelenčić pokazao je prekršaj na rubu kaznenog prostora.

Perić-Komšić potegnuo je svom snagom pored živog zida, a Pandur nije uspio reagirati i obraniti loptu koja je prizemno išla u njegov kut - 0:1

Rijeka je do najveće prilike stigla u 83. minuti. Mitrović je sjajno primio jedan ubačaj ispred braniča Istre 1961 na rubu kaznenog prostora, riješio se pratnje i krenuo prema golu, ali udarac je prošao tik uz vratnicu.

U samoj završnici utakmice Omerović je ostavio loptu za Morića koji je izašao sam pred vratara Istre, ali Majkić je i ovoga puta izašao kao pobjednik sačuvavši svoju mrežu i pobjedu svoje ekipe.

ri_028

U prvom dijelu Istra je demonstrirala konkretniji nogomet, a najbliže golu stigla je u desetoj minuti kada je Najhart lijepo ubacio s desne strane, Burić je pospremio loptu u mrežu, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Prije toga valja izdvojiti udarac Bernobića u šestoj minuti, te brzu akciju Istre kada je Bernobić odigrao za Petrovića koji je krenuo prema golu i ostavio loptu za Šverka na rubu kaznenog prostora, ali prizeman udarac zaustavio je Pandur.

Rijeka je zaprijetila u 14. minuti, Morić je pokušao iz okreta, ali udarac je obranio Majkić. Sedam minuta kasnije, nakon ubačaja s lijeve strane, lopta je došla do Zrilića na 18 metara, ali njegov udarac je blokiran.

ri_026

U 31. minuti Morić je primio još jednu loptu u kaznenom prostoru, ali udarac iz okreta još jednom je obranio Majkić.

Istra je stvorila priliku u 35. minuti, ali udarac Paeza od bloka je završio u rukama Pandura. Do kraja prvog dijela udarac Perića Komšića otišao je preko gola, a isti ishod imao je pokušaj Matulje.

Drugo poluvrijeme donijelo je manje prilika, Matulja je u 62. minuti pokušao s 25 metara, ali vratar Majkić lako je ukrotio pokušaj.

Nakon vodećeg gola Istre 1961 u 69. minuti, Rijeka je odmah pokušala pritisnuti. Omerović je oštro ubacio s desne strane, a Majkić je nezgodnu loptu izbio u korner.

Rijeka – Istra 1961 0:1 (34)