Juniori Rijeke u polufinalu Alpas kupa
13.08.2016.

Juniori Rijeke izborili su polufinale na međunarodnom turniru ''Alpas kup trofej Turopolja 2016''. Plasman među četiri ekipe izabranici Renata Pilipovića izborili su kao pobjednici skupine nakon slavlja protiv Gorice 3:0 i tijesnim porazom od slovenskog NK Bravo 2:1.

U utakmici protiv Gorice u početnom sastavu na teren su istrčali Ivan Nevistić, Dino Mandić, Ivan Modrić, Antonio Lebar, Dominik Mulac, Jasmin Čeliković, Benjamin Ivančević, Edis Smajić, Matej Šantek i Miroslav Iličić, dok su u nastavku utakmice priliku dobili Igor Lepinjica, Ivan Lepinjica, Dominik Rilov, Jakov Mioč, Marin Čačić, Luka Majetić i strijelac jednog od pogodaka Dino Dukađin. Uz njega strijelci su bili i Dario Vizinger te Edis Smajić.

I u drugoj utakmici, protiv NK Bravo, početni sastav nije se mijenjao da bi u nastavku u igru ušli Jakov Mioč, Dino Dukađin, Ivan Lepinjica, Dominik Rilov i Lovro Majkić. Nakon početnog vodstva Brava Riječani su se probudili i uspjeli izjednačiti pogotkom Antonia Lebara do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu protivnici su se pokazali spretnijim i drugim golom stigli do pobjede.

Nakon odigranih utakmica u skupini, sve ekipe imale su jednak broj bodova, pa je Rijeka zbog bolje gol razlike prošla u polufinale kao pobjednik skupine. Polufinale će igrati protiv Slaven Belupa u nedjelju ujutro i ako pobijede u finalu će ih čekati bolji iz ogleda Dinamo - Haladas (Mađarska).