Škola : Pripremna
Juniori Rijeke uvjerljivi protiv Orijenta
20.08.2016.

U probi pred nadolazeće prvenstvo juniori Rijeke na svom terenu pobijedili su Orijent 7:0.  Na terenu je bilo borbeno, rastrčanosti nije nedostajalo, a Riječani su imali priliku pokazati širok arsenal dobrih poteza i uigranih akcija. Do poluvremena već je bilo 3:0 za Rijeku.

Protivničku mrežu prvi je zatresao Rilov koji je, nakon ubačaja, izvrsnom reakcijom glavom poslao loptu u rašlje. Potom Smajić probija po lijevoj strani i pogađa za 2:0. Pred kraj poluvremena ponovo Rilov je natrčao na jedan odbijanac i sigurno pospremio loptu iza leđa gostujućeg vratara.

I drugo poluvrijeme krenulo je agresivno. Orijent je imao nekoliko prilika nastalih zbog loše reakcije obrane međutim nedostajalo je preciznosti u završnici akcije. S druge strane u 55. minuti Iličić je pao u šesnaestercu i sudac je dosudio penal za Rijeku. Izvođač je Šantek koji preciznim udarcem pogodio za 4:0.

Orijent je odgovorio odmah i pokušao iznenaditi vratara Rijeke dalekometnim udarcima, ali prave opasnosti nije bilo.

Tada je uslijedio niz Riječkih juniora. Šantek je primio loptu u šesnaestercu, proslijedio ju Dukađinu koji je precizan za 5:0. Na njegov drugi gol nije se dugo čekalo. Loša reakcija obrane, na odbijancu je najbrži bio Dukađin i to je 6:0.

Konačnih 7:0 djelo je Filipovića koji je iskoristio gužvu u šesnaestercu i pospremio loptu u prazan gol.

RIJEKA: Dominik Rilov, Marko Tomljanović, Roberto Nicoletti, Marin Čačić, Ivan Modrić, Viktor Svetić, Miroslav Iličić, Muhammed Kabiru, Dino Mandić, Erik Šurković, Luka Majetić, Lovro Majkić, Luka Mikulica, Dominik Mulac, Jasmin Čeliković, Jakov Mioč, Matej Šantek, Franko Kovačević, Ivan Lepinjica, Dino Dukađin, Patrik Mohorović, Benjamin Ivančević, Igor Lepinjica, Emanuel Črnko, Antonio Lebar, Edis Smajić, Ivan Nevistić, Tomislav Turčin, Dario Vizinger.