Škola : 1. HNL kadeti : 29. kolo
Kadeti pobjedom protiv Istre 1961 zaključili prvenstvo
31.05.2016.

Kadeti Rijeke pobjedom protiv Istre 1961 3:1 u 29. kolu Prve HNL zaključili su prvenstvenu sezonu. Izabranici Damira Jagačića nakon ogleda protiv Istre zauzimaju treće mjesto, ali velika je vjerojatnost da će sezonu okončati na četvrtom mjestu pošto Split za Rijekom zaostaje samo jedan bod i mora odraditi još dvije utakmice.

Unatoč  šest odigranih utakmica u sedam i osvajanju naslova na Kvarnerskoj rivijeri, kadeti su smogli snage i uspješno priveli prvenstvo kraju.

Rijeka je povela u 13. minuti nakon najljepše akcije na utakmici. Dukađin i Šantek odigrali su dupli pas, a Dukađin je zatim poentirao s ruba kaznenog prostora - 1:0. Na drugoj strani pulski sastav imao je priliku u 21. minuti, ali udarac Ramadanija obranio je Mohorović.

Veliku priliku Rijeka je imala u 34. minuti. Ivančević je u završnici akcije prošao Lazetića i izbio sam pred gol Istre 1961, ali vratar Tomišić obranio je pokušaj.

Rijeka je drugi gol postigla u 44. minuti kada je Sebastian Kovač-Birkaš poentirao u gornji kut preciznim udarcem s 12 metara - 2:0.

Istra se u igru vratila u 53. minuti. Urošević je lijepo proigrao Ramadanija koji je zavukao loptu ispod vratara Mohorovića - 2:1.

Gostujući sastav preuzeo je inicijativu, Jozić je u 56. minuti pogodio spojnicu grede i vratnice, dvije minute kasnije Trešnjić je pucao pored gola.

Ipak, Rijeka je u 67. minuti potvrdila pobjedu kada je Šantek asistirao Flegu koji je poentirao za 3:1.

Rijeka – Istra 1961 3:1 (13)