Škola : 1. HNL kadeti : 9. kolo
Kadeti Rijeke nanijeli Dinamu prvi prvenstveni poraz
23.11.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Dinamo 2:0 u zaostaloj utakmici 9. kola Prve HNL nanijevši modrima prvi poraz ove sezone. Rijeka je bila agresivnija, čvršća i stvorila u konačnici više prilika.

Na samom početku utakmice, Dinamo je zaprijetio u nekoliko navrata dalekometnim pokušajima. Najopasniji je bio onaj u 5. minuti kada je Franjić pucao iz slobodnog udarca preko živog zida, a Pandur sjajnom reakcijom izvadio loptu iz rašlji.

U osmoj minuti Rijeka je došla u vodstvo. Nakon visoke svijeće, Nekić je primio loptu u kaznenom prostoru i pronašao Bošnjakovića na drugoj vratnici koji je pogodio za 1:0.

Nova prilika za Rijeku stigla je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Mitrović je sjajno probio po desnoj strani, pronašao Bušnju koji je odigrao za Matulju čiji je udarac sa petnaest metara otišao pored gola.

U drugo poluvreme bolje je ušao Dinamo, ali osim nekoliko dalekometnih pokušaja izglednijih prilika nije bilo.

Odgovorila je Rijeka preko Matulje, Mitrovića i Kuqia, ali rezultat je mirovao sve do 72. minute. Hadžiisaku je prošao kroz sredinu i pronašao usamljenog Mitrovića, koji je precizno pogodio bliži kut za 2:0.

Do kraja utakmice obje momčadi su imale po jednu priliku. Najprije je Dinamo zaprijetio iz kontre, ali Dejanovićev udarac otišao je pored gola.

U 80. minuti Nino Mohorovičić opalio je sa nekih 16 metara, ali vratar Dinama je sjajnom obranom sačuvao vlastitu mrežu.

Rijeka – Dinamo 2:0 (27)