Ivan Blatančić
Škola : 1. HNL kadeti : 19. kolo
Kadeti slavili, pioniri nastavili niz
14.03.2015.

Pioniri i kadeti Rijeke bili su uspješni ove subote slavivši protiv Hrvatskog dragovoljca u okviru 19. kola Prve lige. Kadeti su dočekali svoj trenutak i upisali su prvu proljetnu pobjedu (4:0) u uvjerljivoj predstavi, dok je pionirima bio dovoljan jedan gol za nova tri boda i osmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Izabranici Elvisa Brajkovića dobro su otvorili utakmicu. Nakon jednog ubačaja, Ćaćić se odlično ubacio iz drugog plana i poentirao glavom - 1:0. Drugi gol stigao je pet minuta kasnije. Šurković je odlično prošao lijevom stranom, Adžemović ga je sapleo s leđa i Jelenčić je pokazao na bijelu točku. Blatančić je bio siguran - 2:0. Riječki nogometaši odlično prvo poluvrijeme zaključili su u 36. minuti kada se Iličić dobro snašao u kaznenom prostoru i poentirao - 3:0.

Hrvatski dragovoljac u 59. minuti ostao je s igračem manje nakon isključenja Ivkovića, ali gosti su unatoč igraču manje zaigrali angažiranije. Njihov trud na kraju je nije nagrađen golom, a na drugoj strani Birkaš Kovač potvrdio je pobjedu Rijeke.

Pioniri Rijeke došli su do nova tri boda, a ključan trenutak dogodio se u sedmoj minuti. Gosti su loše reagirali nakon jednog ubačaja, Bogolin je bio najspretniji i iz neposredne blizine poentirao - 1:0. Rijeka je u nastavku imala još nekoliko prilika, ali na kraju je jedan gol bio dovoljan za novo slavlje.