Matjaž Kek
1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 30. kolo
Kek: Želio bih atmosferu kao protiv Dinama
25.04.2015.

Nogometaše Rijeke i Istre 1961 u nedjelju od 19 sati očekuje 41. regionalni derbi. Nakon uzvratne utakmice polufinala Kupa za momčad Matjaža Keka nema puno vremena za rekuperaciju budući da MAXtv Prva liga donosi 30. kolo.

- Utakmica koja ima značaj regionalnog derbija. Istra 1961 je pozitivnim rezultatima najavila i potvrdila da ima kvalitetne igrače i da je sposobna ostati u ligi. Mi ćemo trkom i agresijom pokušati slomiti Istru 1961 koja je kvalitetna kao momčad i koja ima individualnu kvalitetu što su na zadnjim utakmicama pokazali rezultatom i igrom. Ipak, mi imamo svoje ciljeve, ova utakmica je derbi i moramo preuzeti na sebe odgovornost te se tako ponašati - rekao je Matjaž Kek čija momčad pobjedom ima priliku i matematički osigurati titulu viceprvaka.

- Imamo svoj put i želimo svoje ciljeve ispuniti, ostalo nas ne zanima - istaknuo je Tomečak

- Naš je cilj osigurati drugo mjesto i do kraja prvenstva skupiti što više bodova, ali i provjeriti kroz prvenstvo neke dvojbe. Kao trener tražit ću od igrača neke informacije, a igrat će samo najspremniji odnosno oni koji najviše mogu pružiti u određenom trenutku. Želio bih da atmosfera bude kao u srijedu. Protiv Dinama je bilo sjajno, velika pomoć naših navijača i šteta što se nije završilo kako je moglo biti. Sada bi bilo dobro da se i s te strane vidi koliko se voli klub, koliko se navija za klub... - dodao je trener Rijeke.

Kao i kroz cijelu sezonu, uzdanica na desnom boku bit će Ivan Tomečak koji je ove sezone u prvenstvenim utakmicama postigao četiri pogotka.

- U ime igrača mogu reći da ćemo dati sve da napravimo dobar rezultat i uzmemo bodove pred svojim navijačima. Golovi? Zabije onaj tko se nađe u situaciji, bilo da je to golman, bek ili napadač. Nogomet se igra zbog golova, ali svi igrači Rijeke teže da se pobjeđuje, da se osvajaju bodovi i da uveseljavamo navijače. Utakmica protiv Istre nam je jako bitna, želimo što bolje igrati, napredovati, a znamo da se najbolje napreduje uz pobjede. Imamo svoj put i želimo svoje ciljeve ispuniti, ostalo nas ne zanima - istaknuo je Tomečak.

Kek i Tomečak uoči Istre 1961